OneToMają

To inicjatywa Laureatek dotychczasowych edycji programu Jestem Liderką w składzie: Paulina Domek, Marta Chejduk, Natalia Dziedzic, Weronika Nowacka, Karolina Laszczyk, Małgorzata Lebioda, Zofia Staszewska.

Nasze Liderki wzięły sprawy w swoje ręce i zorganizowały specjalny program dedykowany uczennicom klas 2-4 szkół ponadpodstawowych w całej Polsce, w miejscowościach do 50tys mieszkańców.

Jak powiedziała współzałożycielka Vital Voices Global, Hilary Clinton: „Do wszystkich dziewczynek, które to oglądają, nigdy nie wątpcie w to, że jesteście wartościowe i pełne mocy, że zasługujecie na każdą szansę i możliwość na świecie, by realizować i osiągać swoje własne marzenia”.

Nie musicie nigdzie się wybierać, to My przyjdziemy do Was dzięki formule ONLINE. Wasze starsze koleżanki przygotowały serię warsztatów, zaprosiły do współpracy trenerów i mentorów związanych z Vital Vices Chapter Poland.

Program OneTo Mają realizuje w praktyce nasze przekonanie, że potencjał przywódczy kobiet – liderek należy rozwijać jak najwcześniej. Celem programu jest wspieranie rozwoju talentów przywódczych, obalanie stereotypów dotyczących kobiet oraz promowanie kobiecego stylu przywództwa. I co ważne program wprowadza w życie jedną z kluczowych wartości Vital Voices – „pay it forward” czyli „podaj dalej to co Ty dostałaś wcześniej od innych”.

Zasady Programu ogłaszamy dziś, 7 października 2021, abyście mogły przygotować swoje zgłoszenia i od 15 do 29 października wysłać je do nas.

Kogo zapraszamy?
Jeśli jesteś uczennicą klas 2-4 szkoły ponadpodstawowej, mieszkasz i uczysz się w miejscowości do 50 tys mieszkańców, chcesz rozwijać się i wzmacniać swoje zdolności przywódcze, działasz aktywnie w swojej społeczności to ten Program jest dla Ciebie. Zgłoś się!

Zasady Rekrutacji
Przeczytaj uważnie Regulamin konkursu OneToMają

Aby zgłosić się do udziału w Programie już dziś:

  • Zastanów się kto może napisać dla Ciebie rekomendację. Poproś swojego nauczyciela lub opiekuna z organizacji, z którą współpracujesz i załącz podpisany dokument lub poproś tę osobę o wysłanie rekomendacji mailem bezpośrednio na adres onetomaja@vitalvoices.pl.
  • Jeśli ukończyłaś 18 lat – wypełnij Załącznik B1 – klauzula informacyjna dla kandydatek.
  • jeśli nie ukończyłaś 18 lat Twój opiekun musi wyrazić zgodę i wypełnić – załącznik B2 – klauzulę informacyjną dla opiekuna.

Po 15 października:

  • wypełnij załącznik A – kwestionariusz mentee; miałaś czas aby pomyśleć o swoich planach i marzeniach więc jesteś gotowa.

Do 29 października:

  • Wyślij w jednym mailu komplet dokumentów: kwestionariusz, klauzulę informacyjną (pamiętaj o opiekunie) i rekomendację w postaci załączonych plików na adres onetomaja@vitalvoices.pl

Pamiętaj, termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 października o godzinie 24:00. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne, masz pytania napisz do nas na ten sam adres onetomaja@vitalvoices.pl. Wolontariuszki, Twoje nieco starsze koleżanki, pomogą wyjaśnić wątpliwości.

Tu znajdziesz wszystkie niezbędne formularze:

Załącznik B1 – klauzula informacyjna dla kandydatek
Załącznik B2 – klauzula informacyjna dla opiekuna
Załącznik C – definicje i poradnik nt referencji

A od 15 października również:

Załącznik A – kwestionariusz mentee

Lista zakwalifikowanych uczestniczek zostanie ogłoszona w styczniu 2022 na stronie www.vitalvoices.pl oraz w mediach społecznościowych Vital Voices.

Program dla finalistek odbędzie się w formule ONLINE w okresie marzec – czerwiec 2022, a szczegółowy harmonogram warsztatów zostanie podany z odpowiednim wyprzedzeniem.

W trakcie programu finalistki wezmą udział w warsztatach z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, projektowania kariery, rozwoju swoich mocnych stron, a także zostaną objęte podwójnym wsparciem mentoringowym. Każda finalista zostanie połączona w „3” z mentorką biznesową i mentorką z grupy laureatek programu Jestem Liderką.

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Zapraszamy serdecznie!
Ela Raczkowska, CEO, Vital Voices Chapter Poland

Organizatorki-Wolontariuszki Programu OneToMają
Zespół Vital Voices