Idea mentoringu

Mentoring to relacja pomiędzy mistrzem – mentorem i uczniem – mentee. Mentoring w założeniu polega na czerpaniu z wiedzy i doświadczenia osoby bardziej doświadczonej, jednak praktyka pokazuje, że relacja mentoringowa daje obopólne korzyści. Obie strony uczą się od siebie nawzajem, inspirują się a także mają szanse spojrzeć na swoje codzienne obowiązki z zupełnie innej perspektywy.

Mentoring  zaczyna się od Ciebie

To właśnie Ty możesz być częścią Vital Voices jako mentee! Być może już jesteś liderką w swoim środowisku, być może dopiero jesteś na drodze do osiągnięcia tej pozycji – działasz  w biznesie, w polityce lub wspierasz innych swoją społeczną działalnością… Dla Vital Voices bardzo ważne jest, żebyś była osobą, która dostrzega problemy jakie są obok Ciebie i żebyś starała się je rozwiązać.

Vital Voices inwestuje w liderki

Zaczynamy od spotkania. Dla nas ważne jest by dowiedzieć się jak działasz w swoim środowisku, co robisz by zmieniać swoje otoczenie, tak by było to lepsze miejsce do życia i pracy. Jeśli widzimy, że w Twoim działaniu jest szczerość i potencjał – inwestujemy w Ciebie! Oferujemy treningi, szkolenia, mentoring, czyli wiedzę która sprawi, że Twoje działanie będzie skuteczne. Przedstawimy Cię doświadczonemu liderowi lub liderce, który/a zostanie Twoim Mentorem, ma większe  doświadczenie i działa w podobnym obszarze co Ty. Pokaże Ci w praktyce co i jak robić by być skuteczną w osiąganiu celów. Przedstawi Cię innym osobom w środowisku, które potem mogą pomóc Ci realizować Twoje cele. Zdobędziesz coś bezcennego: wsparcie i świadomość, że nie jesteś osamotniona w działaniu.

Liderki mnożą się – to jest siła Vital Voices

Poprzez mentoring zdobywasz wiedzę i rozwijasz się po to, żeby w kolejnym kroku przekazać to, co otrzymałaś dalej. Inspirujesz kolejne kobiety do działania i do odkrywania swoich możliwości i swojej siły. Liderki mnożą się. Taki system daje możliwość postępu, jeśli chodzi o liczbę kobiet na wysokich stanowiskach, zaangażowanych w politykę, biznes czy sprawy społeczne.

Vital Voices promuje liderki

Vital Voices nie tylko zachęca kobiety do aktywnego działania, ale też promuje i nagłaśnia ich działalność. Opowiada historie tych kobiet, które aktywnie działają, które zmieniają świat.