Relacja: Otwarty Program Mentoringowy 2017 – Managing Change in the Digital Era

Zapraszamy do lektury relacji z szóstej edycji Otwartego Programu Mentoringowego Vital Voices, który rozpoczął się 17-ego listopada!

W dwutygodniowym programie biorą udział 22 mentees – wyjątkowe, ambitne kobiety, które rozpoczęły intensywną pracę nad swoim rozwojem, by stać się lepszymi liderkami. Każda z nich, oprócz intensywnego uczestnictwa w zaprojektowanych warsztatach i szkoleniach, będzie indywidulanie pracować ze swoim mentorem. Towarzyszymy im, zapewniając wsparcie i dzieląc się naszymi doświadczeniami. Na naszych oczach rodzą się przyjaźnie i najlepsze relacje. I o to chodzi!

 

DZIEŃ 1 – Gala otwarcia

W piątek 17-ego listopada 2017 r. odbyła się Gala Inauguracyjna programu, który w tym roku zatytułowany jest „Managing Change in the Digital Era”.

Galę poprowadzili Ela Raczkowska, CEO Vital Voices Poland oraz Tomasz Rudolf, CEO the Heart, a swoimi wystąpieniami uświetnili: Aleksandra Gren – GM Fiserv, Ruth Cohen-Dar – Zastępca Ambasadora Izraela w Polsce, Frank Finver – Radca ds. prasy i kultury w Ambasadzie USA oraz Bożena Leśniewska – Wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego Orange Polska.

Bardzo dziękujemy wszystkim mentorom za zaangażowanie oraz chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, partnerom strategicznym 3M, Mastercard, RBS oraz The Heart oraz wszystkim partnerom wspierającym – bez Was ten program nie mógłby się odbyć!

 

DZIEŃ 2 – Leading Digital Transformation – working like startup, working with startups

W sobotni poranek uczestniczki programu wzięły udział w warsztatcie „Leading Digital Transformation – working like startup, working with startups” poprowadzonym przez CEO The Heart, Tomasza Rudolfa.

Następnie spotkały się gościem specjalnym – Katarzyną Dorsey, założycielką firmy YOSH.

Popołudnie minęło na intensywnych, kilkugodzinnych zajęciach z Beatą Kapcewicz, których tematem przewodnim było budowane marki własnej.

 

DZIEŃ 3 – Talent Chase i Łazienki Królewskie

Niedziela upłynęła Mentees w towarzystwie profesjonalnych trenerów z Talent Chase.

Szef musi znać swój zespół, mądrze słuchać i rozumieć. Lider nie myśli o tym, ile straci dziś, ale ile może stracić w przyszłości. To były ważne warsztaty! Dziękujemy trenerom – Krzysztofowi Sroczyńskiemu oraz Tomaszowi Mnichowi oraz firmie Talent Chase za ciekawe zajęcia i obserwacje.

Nie ma rozwoju bez inspiracji sztuką, a prawdziwa liderka jest wszechstronna i otwarta na różnorodność. Dlatego  bardzo dziękujemy Eli Ofat z Muzeum Łazienki Królewskie za ucztę dla duszy: wspaniały koncert w Pałacu na wyspie.

 

DZIEŃ 4 – Talent Diversity

Trzy pierwsze dni spędzone razem potrafią zintegrować na tyle, że w poniedziałek większość imion pojawiała się w głowie automatycznie.

To był bardzo wielobarwny dzień: mentees spędziły go w pomarańczowym Miasteczku Orange. Inne kolory, które dominowały tego dnia, to czerwony, niebieski, zielony i żółty – barwy ukazujące typy osobowości w modelu FRIS, który uczestniczki poznały dzięki Annie Gruszeckiej z Talent Diversity. O tym, że nic nie jest czarno-białe przekonały się podczas warsztatu na temat NVC z Marzanną Maciejewską.

Srebrny – technologiczny odcień tego dnia zaprezentował Leszek, który oprowadził nas po Ogrodach Innowacji Orange, a na koniec dnia wiele subtelności i odcieni przywództwa wydobyła z mentees wspaniała liderka i mentorka Bożena Leśniewska, wprowadzając tematy takie jak: ikigai, relacje z dziećmi, kompetencje przyszłości, „półmetek”, poszukiwanie sensu, bycie autorem, a nie tylko aktorem w swoim życiu.

Pomiędzy refleksjami o świecie nadmiaru, futurystycznymi scenariuszami i filmami „science fiction”, które stają się „science facts”, Bożena przekonała wszystkich obecnych, że to bardzo dobre uczucie, że wywieramy wpływ na rozwój osób, które są obok nas – „menedżer wart jest tyle, ile jego zespół”.

 

DZIEŃ 5 – Różnorodność i włączanie

Kolejny dzień i kolejne przeżycia. We wtorek uczestniczki programu gościły w siedzibie Royal bank of Scotland, gdzie spotkały się z Ann Anaya – globalnym liderem Diversity and Inclusion w 3M oraz Neilem Walkerem – Head of Global Hub Europe, RBS.

Jowita Michalska podczas warsztatu „Holistyczna mapa życia” zbudowała ramy, które uczestniczki wypełniły intensywnymi emocjami. To było prawdziwe „bycie sobą tylko dla siebie”.

Wieczorem w Teatrze Polskim concert-performance „Ginczanka. Żar-Ptak/Fire-Bird” w interpretacji Kamilli Baar-Kochańskiej i Doroty Jaremy wywołał dodatkowe emocje.

 

DZIEŃ 6 – Job shadowing

Job shadowing – spotkania z mentorami i obserwowanie ich w pracy to jeden z najważniejszych punktów całego Programu Mentoringowego. Tak właśnie uczestniczki programu spędziły środę, która zakończyła się spotkaniem zatytułowanym „The World to Come – A Journey from the Past to the Future” w Muzeum Narodowym. Spotkanie poprowadziła historyk sztuki i edukatorka polsko-amerykańskiego pochodzenia Agata Michałowska z Circulum Imperfectum.

 

DZIEŃ 7 – Szkolenie medialne

Kolejny dzień to szkolenie medialne w TVN. Nagrania, praca z operatorami i dziennikarzami, profesjonalny makijaż, mobilizacja przed kamerą, komentarze na bieżąco, szukanie mocnych stron i absolutnie niesamowita dynamika wydarzenia!

Na zakończenie do grona mentees dołączył Wojciech Bojanowski, dziennikarz śledczy TVN, laureat dziennikarskiej Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.

 

DZIEŃ 8 – Motywacja i networking

Ostatnie dni pierwszej części programu były pełne emocji i niespodzianek. W piątek w warszawskiej siedzibie Google mentees uczestniczyły w inspirujących warsztatach Magdaleny Dziewguć i Wiktorii Wawrysiuk, które zapewniły uczestniczkom jeszcze więcej motywacji do działania. Odbyło się również bardzo ciekawe spotkanie z Mariuszem Kosterą, CEO Algolytics.

Wieczorem w The Heart odbyło się spotkanie z Kasią Pakosińską oraz rozmowy z uczestniczkami poprzedniej edycji programu. Networking w doborowym towarzystwie, z pięknym widokiem na Warszawę!

 

DZIEŃ 9 – Podsumowanie programu

Sobota była ostatnim dniem pierwszej części programu. Rano odbył się warsztat prowadzony przez jedną z uczestniczek – Monikę Sońtę – metodą LEGO® SERIOUS PLAY®, w trakcie którego mentees wypracowały szereg pomysłów na innowacje społeczne. Popołudniu przyszedł czas na podsumowanie pierwszej części programu. Uczestniczki wracają do codziennych obowiązków – z nowymi pomysłami, nowym nastawieniem i innym spojrzeniem na siebie!

___

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznego Programu tutaj.