Mentor

Monika Rajska-Wolińska

Jako Partner Zarządzający Colliers International w Polsce, Monika odpowiada za całość działań strategicznych i operacyjnych firmy. Pod jej przewodnictwem przychód firmy wzrósł o blisko 100%,
a zatrudnienie w firmie o niemal 70%. Monika jest jednym z dziewięciu członków wchodzących w skład zarządu Colliers EMEA Board, który określa kierunki rozwoju firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Monika od lat wspiera aktywizację kobiet w biznesie, m.in. jako mentorka w Fundacji Liderek Biznesu. Jest inicjatorką licznych programów, których celem jest wyrównywanie szans, podnoszenie kompetencji i jeszcze szybszy rozwój zawodowy żeńskiej części pracowników. Uczestniczy też w rozmaitych wydarzeniach, spotkaniach i panelach dyskusyjnych wspierających kobiety w biznesie. Jest założycielką International Leaders Forum, członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors, a także Young Presidents’ Organization. W 2015 roku została uhonorowana tytułem Profesjonalisty Roku w prestiżowym konkursie branżowym CEE Quality Awards. Dwukrotnie znalazła się również w gronie stu najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce w rankingu Pulsu Biznesu „100 Kobiet Biznesu”.
W marcu 2019 roku Monika zwyciężyła w 10. edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Female Champion of Change. Jury przyznało nagrodę za jej efektywne działania na polu aktywizacji kobiet w biznesie i stworzenie w firmie długofalowych mechanizmów wspierania różnorodności, które dają szansę na trwałą zmianę oraz są przykładem dobrych i godnych naśladowania praktyk.