Mentor

Kinga Stanisławska

Kinga jest Partnerem Zarządzającym i Założycielem Experior Venture Fund.

Kinga od 18 lat zajmuje się inwestycjami i finansami. Obecnie zasiada w Radach Nadzorczych spółek XTRF Management Systems, Tourmedica, iTaxi, Perfect Dashbord, NobeLab, Tylko, Cosmose.

Przed założeniem EXPERIOR była globalnym szefem telekomów, mediów oraz IT w Raiffeisen Investment w Wiedniu od 2007 do 2009. Pracę w bankowości rozpoczynała w Salomon Smith Barney (Citigroup, Londyn), następnie zajmowała pozycję Managera w ING Barings (Londyn). W latach 2001-2007 jako Principal w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (Londyn i Warszawa) była odpowiedzialna za inwestycje w akcje i udziały na rynku prywatnym i publicznym, co-inwestycje z innymi funduszami PE oraz finansowanie strukturyzowane z sektora telekomów, mediów, nowych technologii oraz infrastruktury. Dodatkowo zajmowała się nadzorem właścicielskim nad wybranymi spółkami giełdowymi, w których inwestorem był EBOR.

Kinga jest również Wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) oraz aktywnie wspiera kobiety w biznesie. Jest mentorem w Vital Voices i Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet.  Od stycznia 2017 jest także członkiem Grupy Wysokiego Szczebla ds. Europejskiej Rady ds. Innowacji. W październiku 2017, Kinga została umieszczona na liście 50 najbardziej wpływowych kobiet w Europie w sektorze venture capital oraz startups.