Mentor

Justyna Jabłońska

Współpracowniczka organizacji Lekarze Bez Granic

Zycie zawodowe dzielę na dwa etapy: pierwszy to okres trzech lat kiedy byłam związana z amerykańską firmą pracując jako Konsultantka ds. HR. Wtedy nauczyłam się zarządzania sobą w czasie, organizacji pracy, ale przede uzyskałam wgląd w nowe, nieznane korporacyjne środowisko pracy. Drugi etap, rozpoczął się od wolontariatu w polskiej organizacji humanitarnej w 2009 roku i szybko, prawie niezauważalnie, przemienił się w moją pracę. Na pierwsza misję wyjechałam w 2011 roku do Południowego Sudanu. To miejsce zawsze będzie dla mnie szczególne, magia pierwszego razu. A później równie wymagające i trudne miejsca, często w trakcie trwających tam katastrof humanitarnych: Afganistan, Kenia, Sierra Leone, Jemen, Bangladesz i Pakistan. Przez ostatnie 9 lat współpracowałam z kilkoma organizacjami pomocowymi, jednak najdłużej, bo od 2014 roku jestem związana z Lekarzami bez Granic. To wyjątkowa organizacja, którą przyczyniła się do mojego rozwoju zawodowego, ale przede wszystkim do tego jakim jestem człowiekiem. Na przestrzeni lat wyspecjalizowałam się w trzech obszarach: zarządzanie szpitalami, zarządzanie procesami zmian w organizacji i zarządzanie działami HR. Wiele elementów mojej pracy mieści się w rozumieniu pracy w korporacji na przykład: zarządzanie dużymi międzykulturowymi zespołami pracowników, planowanie, implementacja i ewaluacja planów rocznych, odpowiedzialność za kilkunastomilionowe przedsięwzięcia. Są też i elementy mniej standardowe, na przykład sprawdzanie sytuacji na liniach frontu wojennego, aby zapewnić bezpieczny przejazd pracownikom.

Wierze w ludzi, w to, ze każdy ma super moc w sobie. Wierze, ze budowanie zaufania w miejscu pracy, i zwiększanie świadomości pozytywnej współzależności członków zespołu buduje organizacyjny kapitał społeczny, który pozwala realizować najtrudniejsze przedsięwzięcia.

Edukacja: studia magisterskie na kierunku stosunki międzynarodowe, studia podyplomowe z: psychologii zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi oraz pomocy humanitarnej. Liczne szkolenia, w tym z porozumienia bez przemocy, leadershipu, zarządzania projektami, a także konstrukcji studni i toalet:)