Mentee

Paulina Stasiuk

Nazywam się Paulina Barbara Stasiuk. Urodziłam się 06 sierpnia 2004 roku w Chorzowie, w województwie śląskim.

W latach 2011 – 2019 uczęszczałam do Szkoły Podstawowej w Szczedrzyku kończąc ją z wyróżnieniem. W klasie ósmej zdobyłam tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

W roku szkolnym 2019/20 rozpoczęłam naukę w Liceum Ogólnokształcącym nr III w Opolu w klasie dwujęzycznej. W ciągu dwóch pierwszych lat szkoły średniej brałam udział w konkursach oraz projektach. Uczestniczyłam w Jagiellońskich Warsztatach dla Olimpijczyków z Matematyki, razem z dwójką przyjaciółek zdobyłyśmy drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie Szkolnych Mistrzostw Menadżerskich REVAS. Ukończyłam również kurs przedsiębiorczości organizowany przez Mazowiecki Uniwersytet Młodzieżowy oraz kurs ekonomii eksperymentalnej – Pogromcy Mitów Ekonomicznych. Uzyskałam również wyróżnienie za pracę badawczą w konkursie XXXVII Ogólnopolski Sejmik Matematyków w 2020 roku.

Na lata 2021-23 wygrałam stypendium Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i przeniosłam się do UWC East Africa w Tanzanii, by tam kontynuować naukę na poziomie szkoły średniej. Aktualnie realizuję system matury międzynarodowej IB. W obecnej szkole jestem częścią samorządu szkolnego – komitetu ds. bezpieczeństwa i opieki nad dobrostanem (Well-being, Safety and Guardian Committee)

 

Peer Mentorka – Alicja Ziajowska – Studentka Pharmacology na University of Nottingham w Anglii.

Mentorka – Agnieszka Gajewska – Partnerka i Globalna liderka ds. usług publicznych i rządowych.