Mentee

Marta Dąbrowska

Urodziłam i wychowałam się pod Warszawą w malowniczej miejscowości, będącej przed wojną uzdrowiskiem. Swoją ścieżkę kariery obrałam już na studiach, kiedy podczas jednego z pierwszych wykładów z farmakoekonomiki stwierdziłam, że ta interdyscyplinarna dziedzina wiedzy, może być ciekawą i rozwojową alternatywą dla pracy zwykłego farmaceuty.

Mając to w pamięci już podczas studiów rozpoczęłam pracę w firmie consultingowej, zajmującej się doradztwem w zakresie refundacji leków oraz tworzeniem tzw. raportów HTA. Następnie, zdecydowałam się przejść do rządowej Agencji, zajmującej się oceną raportów HTA, gdzie miałam przyjemność prowadzić jeden z zespołów analityków oraz byłam odpowiedzialna za organizację i wdrożenie projektu rozpoczynającego działalność edukacyjną Agencji. Po 3 latach niepowtarzalnych doświadczeń zdecydowałam się przejść do sektora prywatnego i rozpoczęłam pracę w dziale Market Access w jednej z międzynarodowych firm farmaceutycznych. Obecnie pracuję w firmie Amgen i odpowiadam w niej za stworzenie strategii i jej egzekucję umożliwiającej dostęp do innowacyjnych leków dla polskich pacjentów.

Prywatnie pasjonuję się wszelkimi rodzajami aktywnego spędzania czasu, w tym sportem, podróżami oraz aby zrelaksować się po pracowitym dniu – czytaniem książek.