Mentee

Magda Oleksiewicz

Kariera zawodowa:  Absolwentka Międzynarodowej Ekonomiki Przedsiębiorstw Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Karierę zawodową rozpoczynała w firmach doradczych w  Niemczech – jako konsultant oraz trener. Po studiach rozpoczęła pracę w warszawskim biurze międzynarodowej firmy doradztwa strategicznego Roland Berger Strategy Consultants, gdzie realizowała projekty z zakresu strategii , restrukturyzacji i optymalizacji dla największych polskich banków. Obecnie pracuje w Sygma Bank jako Zarządzający Planowaniem Strategicznym i Projektami i odpowiada za realizację najważniejszych dla organizacji projektów – z obszarów biznesu i wsparcia.

Hobby:  Magdalenę interesują  tematy związane z całościowych podejściem do klienta  i związaną z tym spójną obsługą klienta od pierwszego kontaktu, poprzez wszystkie procesy marketingowe, sprzedażowe i operacyjne. Od niedawna z pełnym zaangażowaniem uczy się grać w tenisa ziemnego. Mama Olafa (5 lat) i Kingi (3 lata).

Uczestniczka drugiej edycji programu mentorignowego.  Zdecydowała się na udział z dwóch powodów. Po pierwsze chciała poznać i skorzystać z wiedzy doświadczonych kobiet sukcesu, jakimi są mentorki programu. Po drugie chciała poznać inne dziewczyny – mentee , które mają podobne do niej doświadczenia, są liderkami i chcą nie tylko osiągnąć sukces osobisty ale również zmienić otaczający świat. Poza tym uczestnictwo w programie to również poszerzanie wiedzy w ramach interesujących szkoleń z zakresu przywództwa, komunikacji, prezentacji.

Co jej dał program? Wiarę oraz potwierdzenie tego co już wiedziała, że w życiu można osiągnąć naprawdę to czego się chce, tylko trzeba to dokładnie ten cel nazwać.

Jej Mentorką była Joanna Malinowska-Parzydło,  dyrektor Personalny, Grupy TVN. Chciała, żeby jej Mentorka – jako ekspert w zakresie komunikacji i coachingu – podzieliła się z nią wiedzą i doświadczeniem w tematach uniwersalnych w życiu zawodowym i osobistym takich jak: zarządzanie zespołem, komunikacji z innymi, określania swoich wartości i celów.

Z Mentorką spędziła kilka z dni, wcielając się w rolę jej „cienia” . Obserwowała Joannę Malinowską-Parzydło jako osobą zarządzającą, rozwiązującą konflikty, definiującą plany działania, uczącą się.  Dyskutowały też na wiele tematów omawiając życiowe i zawodowe cele Magdaleny. Mentorka uświadomiła jej, że nie tylko tzw. sukces zależy ode niej, ale przede wszystkim jego definicja i jego kryteria.

Vital Voices Magdalena tłumaczy jako: „donośne głosy” czyli głosy kobiet, które mówią o swoich potrzebach, głosy, które słychać w różnych środowiskach i na różnych płaszczyznach życia.

Motto, przesłanie dla innych kobiet:  Nigdy nie wolno się poddawać a nawet jeżeli coś idzie wolniej niż się tego spodziewasz, to nie wolno się cofać. Zdefiniuj swój cel –  Twój osobisty życiowy lub zawodowy cel, ponieważ tylko wiedząc dokładnie dokąd chcesz dojść, jesteś w stanie tam dojść.