Mentee

Lidia Panfil

UNCOMMON (właścicielka), Fundacja Kreowania Przedsiębiorczości Be First (prezes)

Wykształcenie & Przebieg kariery zawodowej:

Magister ekonomii (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

Przebieg kariery zawodowej:

V-2013 n/a właściciel firmy UNCOMMON produkującej odzież streetwearową z ekotekstyliów, www.uncmon.com. Firmę założyła po kilku latach doświadczeń pracy w przedsiębiorstwach i urzędzie. Postanowiła sama spróbować swoich sił na rynku odzieżowym, który choć jest trudny, to powinien rozwijać się w stronę świadomej konsumpcji. Marką UNCOMMON promuje etyczną modę i świadomą konsumpcję.

W Olsztynie od maja 2012 roku prowadzi Fundację Kreowania Przedsiębiorczości Be First (www.befirst.com.pl). Jest założycielką i prezeską fundacji. Jest to organizacja, która promuje przedsiębiorczość, szczególnie wśród kobiet, a także szerzy wiedzę ekonomiczną i biznesową w regionie warmińsko-mazurskim. Be First dostrzega potrzebę współpracy osób przedsiębiorczych, które poza życiem rodzinnym i zawodowym, chcą czegoś więcej, pragną się rozwijać, poszerzać swoje umiejętności, by móc awansować lub rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Zanim zaczęła drogę biznesową pracowała kilka lat w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Zajmowała się kontaktami z mediami oraz public relations urzędu. Ma także doświadczenia w pracy w firmach polskich i zagranicznych.

Wykształcenie:

Magister ekonomii, absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, kończy także studia doktoranckie z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Olsztynie

Hobby: podróże, decoupage, włoska kuchnia

Dlaczego zdecydowała się Pani uczestniczyć w programie mentoringowym Vital Voices Poland?

Poznawanie nowych osób, szczególnie tych które zainspirują do działania, to moje życiowe zajęcie. Poza pracą zawodową, życiem prywatnym, od kilku lat jest dla mnie bardzo ważna także aktywność społeczna. Przynosi ona inne korzyści, niematerialne, pozwala spotykać wspaniałych ludzi. Program Vital Voices jest dla mnie świetną okazją by przez dwa tygodnie skupić się na rozwoju osobistym. Bezcenne pewnie okażą się także nowe znajomości, inspiracje, które wyniosę po tym pobycie.

Pani motto i przesłanie dla innych kobiet:

Nigdy nie bać się, dopóki potencjalne skutki naszych działań nie wpływają na bezpieczeństwo i zdrowie nasze i bliskich można zrobić prawie wszystko! Prowadząc lokalną fundację Be First, propaguję właśnie taką postawę. Chciałabym, aby kobiety uwierzyły w siebie bardziej i nie obawiały się ryzyka. Sama prowadzące dosyć dynamiczne życie i nigdy tego nie żałowałam, nawet mimo gorszych momentów.