Mentee

Daria Mejnartowicz

Obecnie pełni funkcję COO w Grupie Biznesowej INDIGEO. Wcześniej była Dyrektorem ds. Marketingu i Komunikacji, Carolina Medical Center, Klinika ortopedii i medycyny sportowej

Wykształcenie:

Dr n.kf. w zakresie Rehabilitacji Ruchowej – Wydział Rehabilitacji Ruchowej AWF Warszawa

Magister zarządzania i marketingu oraz MBA Program dla Kadry Medycznej – Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie wychowania seksualnego – Wydział Rehabilitacji Ruchowej AWF Warszawa

2014-2015 VVLEAD Fellowship Alumna

2012 Fortune Magazine/US Department of State Global Women’s Mentoring Partnership Alumna

2010 Vital Voices Chapter Poland Alumna

Udział w 2-tygodniowym programie mentoringowy organizowanym przez VVPl był dla mnie pierwszym i kluczowym krokiem jaki w stawiałam w biznesie. Istotnie potrzebowałam wówczas wsparcia doświadczonych, kompetentnych w tym świecie osób. Moimi nadrzędnymi wartościami są: zdrowie, nieustanny rozwój i użyteczność. Potrzebowałam znaleźć ‘podobnych’ do siebie ludzi, by robić to co dla mnie ważne, oraz podnieść swoje kompetencje zawodowe, by efektywnie wykorzystywać swój potencjał. Byłam świadoma tego, że drzemią we mnie nieprzeciętne siły, które chcę poświęcić czemuś ‘większemu’. Nie wiedziałam jak nimi pokierować na szerszą skalę.

Co zyskuję (następstwem mojego udziału jest proces, który będzie trwać już zawsze)? To co cenię sobie najbardziej to networking, czyli włączenie się w grono życzliwych kobiet – specjalistów w swojej dziedzinie, które są na tyle silne i otwarte, by dzielić się ze mną. Pozostając pod ich okiem i mając dostęp do specjalistów z wielu dziedzin, z różnego typu organizacji, jestem odważniejsza w dążeniu do realizacji tego co dla mnie ważne. Jako absolwentka programów Vital Voices czuję się odpowiedzialna za inne kobiety, które potencjalnie mogą się rozwinąć dzięki mnie. Efektem tego było zorganizowanie w 2012 wraz z Agnieszką Anielską I Global Mentoring Walk Poland, podczas którego dałyśmy szansę budowania relacji mentoringowej dla 50 mentorek i mentees. Po udanym spotkaniu organizuję kolejne GMW Poland w 2013, 2015, 2016.

Program polski był w też w pewnym sensie przepustką do udziału w Fortune/US Department of State Global Women’s Mentoring Partnership. ‘You Belong Now’ – to bezcenne dla mnie słowa, które usłyszałam od Kim Kadlec – jednej z moich trzech mentorek z Johnson&Johnson, podczas uroczystej kolacji z Hillary Clinton, jaka miała miejsce z okazji inauguracji programu dla grupy 25 mentees z 20 krajów, w US State Department w Waszyngtonie, 30.04.2012.

Dziś, dzięki zdecydowanie większej pewności siebie i wsparciu wielu ‘wielkich’ kobiet, jakie poznałam dzięki programowi, robię to, o czym zawsze marzyłam – wspieram mieszkańców krajów, które, jeszcze bardziej niż my Polacy, tego potrzebują. Dzięki możliwościom networkingowym jakie daje Vital Voices Global Partnership i US Department of State, nawiązałam bezcenne kontakty i wykorzystuję je codziennie. Byłam już z myślą o współpracy w Bośni&Hercegovinie, Kenii, Indiach (uchodźcy tybetańscy), Birmie oraz w Nigerii. W tych dwóch ostatnich krajach pracowałam non-profit w tamtejszych szpitalach, przyciągam im sponsorów sprzętu rehabilitacyjnego, pomocy do zabiegów, itd. Wspieram także merytorycznie indyjski portal poświęcony kobietom oraz nigeryjski – uniwersytecki. Na razie to działania, w które inwestuję mój wolny czas i środki finansowe.

Zawodowo – nie mam wyższej pozycji zawodowej i nie zarabiam więcej (jeszcze). Ale: jestem jeszcze silniejsza, także dlatego, że zgodnie ze słowami jednej z moich mentorek: ‘When I see your news, I get the impression that the world is your family’, cenniejsza dla siebie samej, podejmująca odważniejsze decyzje, itd. Wierzę jednak, że moje ‘inwestycje’ zaprowadzą mnie do miejsca, w którym poczuję spełnienie na gruncie, nie tylko prywatnym, ale i zawodowym. Rozwój swojej kariery widzę w kierunku podnoszącym moje kompetencje menadżerskie w połączeniu z szeroko pojętymi działaniami CSR, o sile i międzynarodowym zasięgu, jakie miałam okazję obserwować w USA w takich firmach jak np.: Johnson&Johnson, czy Google.

Special Project Director Vital Voices Chapter Poland & Global Mentoring Walk Poland Flagbearer.