Mentee

Anna Klimaszewska

Kariera zawodowa: HRowiec z powołania. Droga zawodowa przez wiele lat była związana z rekrutacją i zarządzaniem wizerunkiem pracodawcy. Od 2011 roku pracuje w Google gdzie koordynuję działania HRowe – w regionie Europy Wschodniej, Południowej i Bliskiego Wschodu.

Hobby: Pasjonatka podróży z plecakiem. Zwiedziła prawie 50 krajów, w tym tak nietypowe jak Birma czy Papua Nowa Gwinea. Najważniejsze w podróżowaniu jest odkrywanie nieskończonej życzliwości ludzi w każdym zakątku świata.

Uczestniczka pierwszej edycji programu mentoringowego. Możliwość poznania kobiet, które odniosły sukces, porozmawiania z nimi i czerpania z ich doświadczeń spowodowały, że nie miała wątpliwości, że Vital Voices to program, w którym musi wziąć udział. Program dał jej odwagę do dokonania kolejnych zmian zawodowych. Jednak najważniejsze było poznanie grupy fantastycznych kobiet, z którymi do dziś utrzymuje kontakt i wie, że zawsze może liczyć na ich radę i wsparcie.

Mentorką Anny była Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, Wiceprezes Citibank w Polsce. Bardzo zależało jej na kontakcie z mentorką, która osiągnęła sukces zawodowy jednocześnie zachowując balans między życiem zawodowym a prywatnym. Tydzień spędzony z Mentorką był dla niej wielką lekcją przywództwa opartego na wartościach.

Miała okazję zobaczyć nie tylko jak wygląda zarządzanie bankiem ale przede wszystkim jak istotna dla osiągnięcia sukcesu jest umiejętność zarządzania zespołem i budowanie pozytywnej dynamiki wśród osób, z którymi pracujemy. Była pod wrażeniem niezwykłej energii Sonii Wędrychowicz-Horbatowskiej, jej otwartości i pasji dla pracy, którą wykonuje.

Misją Vital Voices, według Anny, jest inspirowanie kobiet do realizacji ich marzeń a także motywowanie do pełnego wykorzystywania drzemiącego w nich potencjału. Vital Voices jest organizacją, która ma szanse pełnić rolę takiego właśnie „istotnego głosu” i środka w walce o pełniejszy udział kobiet w życiu ekonomicznym, społecznym i politycznym.

Motto, przesłanie dla innych kobiet: Znalazła je w interesującym artykule w magazynie „Forbes” dotyczącym kobiet zasiadających w zarządach firm. Bardzo zainspirowała ją myśl współautorki artykułu, Nilofer Merchant: „We are always two people – the person we’ve been, and the person we’re becoming”. Bądź zawsze otwarta na zmiany i dąż do realizacji swoich celów, bez względu na przeciwności, które Cię spotykały w przeszłości. Uwierz w siebie.