Znamy uczestniczki II. edycji programu „Jestem liderką”

Kapituła składająca się z przedstawicieli Vital Voices oraz Partnerów wyłoniła 21 finalistek konkursu „Jestem Liderką”. To już druga edycja programu będącego inicjatywą organizacji Vital Voices Poland, skierowanego do uczennic szkół ponadpodstawowych w wieku 16-19 lat.

Również w tej edycji o zakwalifikowaniu się do programu zadecydował wynik zadania konkursowego polegającego na przygotowaniu krótkiego eseju pod tytułem: „Wyobraź sobie, że jesteś liderką. Jak widzisz siebie w roli przyszłej liderki – Twoja wizja działania, współpracy z ludźmi i zmieniania świata na lepszy”.

„Decyzja kapituły była niezwykle trudna, ponieważ poziom nadesłanych zgłoszeń był bardzo wysoki. Wszystkie uczestniczki wykazały się wielką odwagą i troską o społeczeństwo. Jestem niezmiernie dumna, że w ramach programu będziemy mogli pomóc młodym kobietom rozwinąć talent przywódczy oraz porozmawiać na temat ich przyszłej roli w naszym społeczeństwie.” – powiedziała Ela Raczkowska, Dyrektor Zarządzająca Vital Voices Chapter Poland.

21 finalistek konkursu zostanie objętych programem rozwojowo-mentoringowym, który odbędzie się w listopadzie 2019 r. w Warszawie. Uczestniczki wezmą udział w szkoleniu z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, projektowania kariery, rozwoju swoich mocnych stron, a także zostaną objęte wsparciem mentoringowym. Staną również przed szansą otrzymania staży w uznanych polskich firmach i instytucjach. Wszystkie finalistki będą miały możliwość spotkać się z kobietami, które odniosły sukces w świecie biznesu, dyplomacji, polityki lub mediów. Serdecznie gratulujemy finalistkom programu!

Finalistki (alfabetycznie):

1. Alicja Chodak

2. Marta Chełchowska

3. Julia Czyż

4. Zofia Gostkowska

5. Amelia Janiak

6. Weronika Janusek

7. Zofia Kaczmarek

8. Zofia Kiestrzyn

9. Agnieszka Mańke

10. Julia Mielczarek

11. Matylda Naczyńska

12. Kinga Olejarczyk

13. Monika Pawłowska

14. Małgorzata Pitus

15. Lidia Prabucka

16. Kamila Stachowiak

17. Weronika Rymarz

18. Julia Waligóra

19. Zuzanna Wojtkowska

20. Julia Wolińska

21. Alicja Ziajowska

Na liście rezerwowej znalazły się:

  1. Julia Łozowska
  2. Oliwia Trojanowska
  3. Zuzanna Karcz
  4. Karolina Tulik
  5. Julia Chrobok