Innovation & Tech Tour of Israel

W marcu 2017 odbyła się druga część Otwartego Programu Mentoringowego “Disruption and Transformation – Women in Tech”. Uczestniczki Programu, mentorki, mentorzy oraz partnerzy Vital Voices mieli okazję odbyć niezwykłą podróż do Izraela zorganizowaną przez Vital Voices Poland oraz Ambasadę Izraela w Polsce.

Program tego wyjazdu był bardzo ambitny i wszechstronny. Odwiedzając 7 miast w ciągu zaledwie 6 dni, uczestnicy wyjazdu mieli absolutnie unikatową okazję poznać izraelski system nauki, biznesu, start-up’ow i edukacji, który oparty jest na współpracy. Intensywny pobyt, izraelska przedsiębiorczość i innowacyjność to dla wszystkich uczestników nowe doświadczenia, wiedza oraz inspiracje.

W sumie odbyło się 35 spotkań – m.in. z laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie chemii – profesor Adą Yonath, przedstawicielami instytucji państwowych i naukowcami w Weizman Institute. Odwiedzono duże firmy i fabryki, np. Ahava, Soda-Stream, Intel. Podczas wizyty w Ben-Gurion University w Beer Sheva oraz Shenkar Art, Design and Engineering College uczestnicy mieli okazję zobaczyć współpracę pomiędzy uniwersytetami a biznesem. Były sesje pitchingowe oraz spotkania z założycielami start-upów m.in. Mobileye, EZbob, Personetics, PayKey, Etoro, Tipranks, SafeDK jak również z inkubatorami start-upów i ośrodkami wspierania rozwoju biznesu m.in. Start Up Nation Central, Creators, WMN.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie przy organizacji tego wydarzenia a przede wszystkim Ambasadzie Izraela w Polsce za stworzenie tak wyjątkowej agendy tego wyjazdu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji na FB tutaj oraz lektury podsumowania wyjazdu okiem uczestniczki Joanny Kaczyńskiej.