Założycielki


Dr Daria Gołębiowska-Tataj

Założycielka Vital Voices Chapter Poland, Przewodnicząca Rady Fundacji Głosy Kobiet w latach 2010-2015

Dr Tataj jest założycielką Vital Voices Poland. W 2006 roku, wybrana przez Amerykański Departament Stanu i magazyn FORTUNE jako jedna z 17 przyszłych liderek globalnego biznesu, została zaproszona na program mentoringu z Pat Fili-Krushel, Wice-prezes Time Warner. Program mentoringu był przygotowany przez organizację Vital Voices Global Partnership i podczas tego programu Daria poznała panią Hillary Clinton, Andrea Jung, Carly Fiorina, Judy McHale i inne legendarne amerykańskie liderki. Po powrocie do Polski, chciała pomóc innym podobnym do niej kobietom. Zainicjowała Vital Voices Poland, organizację, której programy mentoringowe pozwoliły ponad 150 kobietom z Polski, Europy Wschodniej i Eurazji rozwinąć skrzydła. W 2014 roku Daria otrzymała tytuł ‘Kreator Innowacji’ w Polsce.

Poza zaangażowaniem społecznym, dr Tataj jest uznanym na świecie ekspertem d/s innowacji. Jej firma doradcza, Tataj Innovation, pomaga rządom projektować politykę innowacji. Dr Tataj jest alumną Global Agenda Council Światowego Forum Ekonomicznego i członkiem prestiżowej grupy ekspertów d/s innowacji. Odegrała ważną rolę w Unii Europejskiej, tworząc Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), wielomiliardową instytucję założoną przez Komisję Europejską w 2008 roku. Autorka i wykładowca, jest częstym gościem na konferencjach organizowanych przez biznes, agendy rządowe i uniwersytety na całym świecie. W 2015 roku w Nowym Jorku ukaże się książka jej autorstwa pt. ‘Innovation and Entrepreneurship. A Growth Model for Europe Beyond the Crisis’, z przedmową Manuela Castellsa. Prywatnie, Daria jest mamą trzech córek, systematycznie trenuje jogę, lubi spacery z Mężem i psem.

Agnieszka Bilińska

Założycielka i fundatorka Fundacji Głosy Kobiet. Prezeska Zarządu Fundacji Głosy Kobiet od momentu jej założenia do lutego 2015 r.

Pełniąc funkcję CEO organizacji Vital Voices Poland (2010 – luty 2015), Agnieszka przyczyniła się do znaczącego rozwoju organizacji, realizując jej strategię rozwoju, organizując programy mentoringowe i budując sieć zaangażowanych mentorek.

Absolwentka programu Global Ambassadors Program Vital Voices Global Partnership & Bank of America (2014) oraz programu Departamentu Stanu USA „Women in Leadership: Advancing Women as Corporate Leaders and as Entrepreneurs” (2011).

Właścicielka firmy Trusted Communication, wspierającej liderów w rozwijaniu najlepszych kompetencji przywódczych i komunikacyjnych. Ekspertka w dziedzinie mentoringu, komunikacji i przywództwa.

Jest certyfikowanym executive coachem (IPC 2011), coachem zespołów (IPC 2012) oraz trenerem i doświadczonym menadżerem pracującym w biznesie od ponad 20 lat: Partner w firmie RSQ Management organizującej cykliczne moderowane spotkania dla prezesów i kadry zarządzającej największych firm w Polsce w ramach forum CEO Round Table (2012-2014). Dyrektor Zarządzająca oraz Członkini Zarządu Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej (2002-2009). Budget & Administration Manager w Scandinavian Tobacco A/S (1993-2002). Należy do grona Alumnów PricewaterhouseCoopers, gdzie rozpoczynała swoją karierę zawodową w 1992 roku. Ukończyła studia MBA na kierunku Zarządzanie Strategiczne w Polish Open University  w Warszawie oraz kurs PR w London School of Public Relations. Należy do Rady Ekspertów Ośrodka Dialogu i Analiz ThinkTank. Prywatnie mama dwóch córek: Alicji i Aleksandry.

  • Dołącz do
    Vital Voices
  • Galeria
  • Kalendarz
  • Media


Vital Voices Poland
ul. Koszykowa 79
02-008 Warszawa
email: info@vitalvoices.pl
mobile: +48 663 550 100


Połącz się

  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
EnglishPoland