Rada Fundacji


Aleksandra Gren

Dyrektor Generalny, Czlonek Zarzadu, Fiserv sp zoo.
Prezes Rady Fundacji Vital Voices Poland od września 2015

Aleksandra Gren jest Dyrektorem Generalnym i członkiem zarządu Fiserv Polska sp. z o.o., amerykańskiej firmy technologicznej z sektora usług finansowych (NASDAQ: FISV). Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w obszarze technologii bankowych i fintech w regionie EMEA (Europe, Middle East, Africa).  Karierę zawodową rozpoczęła w Royal Bank of Canada w Kanadzie a następnie zdobywała doświadczenie w amerykańskich firmach technologicznych w USA i Europie. W swojej obecnej roli odpowiada za rozwój biznesu w regionie CEE oraz prowadzi strategiczne projekty technologiczne w EMEA.

Posiada tytuł BA, Stosunki Międzynarodowe z University of British Columbia (’95) oraz tytuł MSc, Polityka Europejska z London School of Economics (2000). Ukończyła również liczne kursy branżowe, między innymi, w Harvard Business School (2007) i Leadership Academy for Poland (2016). W maju 2015 została zaproszona do prestizowego programu organizowanego przez czasopismo Fortune w USA, Fortune Most Powerful Woman/US State Department, dla przyszłych globalnych liderek biznesu. We wrześniu 2015 została Ambasadorka Równości w Biznesie przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. We wrześniu 2016 została wybrana w rankingu Top 10 Kobiet w Technologii w EMEA przez Banking Technology Awards w Londynie. Aleksandra Gren jest czlonkinią Grupy Vital Voices 100 (VV100) – 100 globalnych liderek globalnej organizacji Vital Voices Global Partnership.  Jest Prezesem Rady Vital Voices Poland oraz zasiada w zarządzie Vital Voices Europe w Londynie w Anglii. Jest aktywną mentorką w Programach Mentoringowych Vital Voices Poland dla przyszłego pokolenia liderow w Polsce. Uznana za jedna z 20 kluczowych ekspertek FinTech w Polsce według Raportu „Ekspertki w FinTech”  w marcu 2017.

Agnieszka Anielska

 • Uznany ekspert z dziedziny mediów, przedsiębiorca i doradca biznesowy
 • Absolwentka Programu Fortune/USA State Department/Vital Voices Global Women’s Mentoring Partnership
 • Inicjatorka i organizatorka pierwszego Global Mentoring Walk w Warszawie w 2012, bierze aktywny udział w programach mentoringowych Vital Voices Poland

Zanim rozpoczęła pracę na własny rachunek przez wiele lat aktywnie działała na rynku mediów zyskując doświadczenie w zakresie zarządzania, rozwoju i restrukturyzacji, kierując takimi firmami jak G+J (Dyrektor Zarządzający, wydawnictwo), Murator i Grupa Radiowa Time (Prezes, wydawnictwa, radio, internet, tv). Zawodowo związana również z Novartis i Ernst&Young.

Zaangażowana w szereg inicjatyw dotyczących startupów: jest założycielem i głównym udziałowcem Probello – agregatora usług dot. urody, jednym z partnerów-założycieli startupu Billon – nowego rozwiązanie płatniczego, opartego o regulacje dotyczące cyfrowej gotówki, a także współzałożycielem Starpharmy – firmy farmaceutycznej specjalizującej się w naturalnych suplementach diety. Mentorka w programie T-Mobile dla startupów technologicznych hub:raum.

Ukończyła  SGH (Wydział Handlu Zagranicznego) i program marketingowy Norweskiej Szkoły Marketingu. Studiowała w Niemczech na uniwersytetach w Bochum i Duisburgu. W trakcie pracy w G+J i Novartis brała udział w wielu szkoleniach między innymi w Mastering New Challenge na Harvard Business School and Fuehrungskollegg – dwuletnim programie dla wyższej kadry managerskiej koncernu Bertelsmann zorganizowanym wspólnie z Uniwersytetem w Zurychu.

Maja Goettig

 • Prezes Instytutu Analiz i Ratingu z Grupy Kapitałowej GPW od 2014 roku
 • Absolwentka Programu Fortune/U.S. State Department Global Women’s Mentoring Partnership
 • Mentorka i aktywna uczestniczka programów Vital Voices Poland

Główna ekonomistka i strateg ds. Europy Środkowo-Wschodniej w KBC Securities (w latach 2012-2014) oraz główna ekonomistka i dyrektor biura analiz ekonomicznych w Banku BPH, Grupa GE Capital (2008-2012). W latach 2011-2015 członkini Rady Gospodarczej przy Premierze RP. Ekspertka Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych “Lewiatan”, w zespole opracowującym Indeks Biznesu (2011-2014). Zwyciężczyni plebiscytu na najbardziej wpływową kobietę polskiej gospodarki (Puls Biznesu, 2009).

Prelegentka szeregu konferencji ekonomicznych. Zaangażowana we wspieranie różnorodności w życiu gospodarczym i społecznym. Ekspertka programu „Giełda jest Kobietą”, cyklu szkoleń z inwestowania na giełdzie skierowanego do kobiet, współorganizowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Mentorka „Szkoły Liderek”, interdyscyplinarnego studium przedsiębiorczości dla kobiet. Ekspertka kampanii edukacyjnej „Kobieta w świecie finansów”.

Absolwentka wydziału Ekonomii Międzynarodowej Uniwersytetu Sussex w Wielkiej Brytanii.

 • Dołącz do
  Vital Voices
 • Galeria
 • Kalendarz
 • Media


Vital Voices Poland
ul. Koszykowa 79
02-008 Warszawa
email: info@vitalvoices.pl
mobile: +48 663 550 100


Połącz się

 • Instagram
 • LinkedIn
 • YouTube
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
EnglishPoland