Mentor

Wojciech Życzyński

Wojciech Życzyński odpowiada za strategię sprzedaży rozwiązań Microsoft do segmentu Klientów Kluczowych, firm Małych i Średnich oraz współpracę z kanałem partnerskim.

Wojciech Życzyński z branżą IT związany jest od kilkunastu lat. Do polskiego zespołu Microsoft dołączył w 2008 roku. Początkowo odpowiadał za rozwój dystrybucji oraz kanału partnerskiego. Jako Small Medium Business Lead odpowiadał za sprzedaż w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności rozwiązań chmurowych Microsoft. Następnie pełnił rolę Public Sector Lead koordynując obszar sprzedaży i marketingu w sektorze administracji publicznej. Zarządzał również inicjatywą CityNext, która koncentrowała się na wykorzystaniu rozwiązań Microsoft do zwiększenia efektywności funkcjonowania ośrodków miejskich i poprawy komfortu życia mieszkańców. Przed objęciem obecnego stanowiska odpowiadał za koordynację działań sprzedaży i marketingu w zakresie oferty chmurowej Microsoft oraz rozwój biznesu w nowych obszarach, a także pełnił obowiązki Dyrektora Marketing & Operations.

Przed dołączeniem do zespołu Microsoft, odpowiadał za rozwój sprzedaży oprogramowania u jednego z Dystrybutorów na rynku IT. Wojciech Życzyński jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Wrocławskiej Szkoły Bankowej i Uniwersytetu Cambridge.