Mentor

Kariera zawodowa: Dyrektor Marketingu w firmie PayU.

Do listopada 2012 roku, pracowała w Avon Cosmetics jako Executive Director, Marketing Central Europe i odpowiadała za rozwój i wprowadzenie strategii oraz za działania marketingowe i wsparcie sprzedażowe (online & offline) grupy 18 krajów centralnej Europy. Wcześniej w swojej karierze jako Campaign and Fashion & Home Category Director z sukcesem rozwinęła i wprowadziła strategię wzrostu kategorii Fashion która potroiła udział w biznesie zarówno pod względem wartościowym i wolumenowym jak i stała się jednym z głównych motorów wzrostu biznesu. Jako Campaign & Category Director z sukcesem wprowadziła projekt zmiany i rozwoju organizacji jak i projekt identyfikowania dźwigni wzrostu poprzez obszary niezagospodarowane biznesowo – White Spaces. Przed dołączeniem do Avon Cosmetics pracowała 5 lat w Oriflame Natural Swedish Cosmetics jako Szef Campaign and Category Central & South Europe i była jednym z liderów wprowadzenia nowego modelu biznesowego opartego na 3-tygodniowym cyklu sprzedażowym jak i była odpowiedzialna za zbudowanie regionalnej organizacji na region Centralnej i Południowej Europy. Sylwia rozpoczęła swoją karierę w ARTO Agencji Reklamowej, w której pracowała 5 lat i zdobyła gruntowne doświadczenie w zakresie BTL, prowadzenia wysoko i nisko-budżetowych projektów jak i niestandardowych rozwiązań kończąc współpracę z agencja jako Executive Manager. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim i posiada tytuł MBA Bradford University & WSPiZ.

Hobby: Jest szczęśliwą kobieta i poprzez samoświadomość i dążenie do utrzymania zadowolenia w życiu prywatnym i zawodowym spełnia się jako człowiek. Wierzy, ze wszystko w naszym życiu dzieje się dla DOBRA. KREOWANIE – wartości, siebie, rzeczywistości, innych, etc.- jest jej celem nadrzędnym. Jest fanem brydża i współczesnego malarstwa. Jest optymistką z natury w życiu zawodowym i osobistym. Szczęśliwa mama dwójki dzieci.

Uczestniczka drugiej edycji programu mentoringowego. Udział w programie pomógł jej pogłębić samoświadomości, poznać wspaniale kobiety i doświadczone liderki, które do dziś inspirują, wspierają, dopingują.

Program zmienia postrzeganie możliwości, jakie stoją przed nami, dodaje skrzydeł. Im wyżej w strukturze i na wyższych szczeblach kariery tym mniej osób gotowych dostarczyć informacje zwrotna i mniej okazji na podzielenie się rekomendacją. Uczestniczce programu wspaniale jest żyć ze świadomością, że jest grupa rewelacyjnych kobiet, która w każdej chwili jest gotowa wspierać, doradzać i użyczać swojej wiedzy i doświadczenia. Program otworzył Sylwię na świat zewnętrzny, na poszukiwanie na zewnątrz doświadczeń, inspiracji i nauki dla lepszego biznesu, dla lepszej ”JA”. Sylwia miała wielokrotnie okazję uczestniczyć w wewnętrznym procesie mentoringu ,natomiast  mentoring zewnętrzny Vital Voices pozwolił jej poszerzyć własny network, dał możliwość obcowania z innymi kulturami korporacyjnymi, stylami zarządzania, osobowościami. Czerpała więc z tego garściami.

Mentorką Sylwii Bilskiej była Dorota Gutkowska, prezes Levi’s Eastern Europe, doświadczona i utalentowana liderka, otwarta na ludzi i nowe wyzwania z wielka zręcznością przewodząca wielokulturowymi grupami. Skupiona na właściwym doborze ludzi, wyznaczaniu i realizacji wizji, strategii i celów.  Dorota Gutkowska pogłębiała swoje doświadczenie i wiedze poprzez dywersyfikacje – doświadczenie sprzedażowe, marketingowe i finansowe jak i zarządzanie biznesem FMCG i z sukcesami prowadziła swój team w oznaczonym strategia kierunku. Dla Sylwii inspirujące i wartościowe były dyskusje o strategii, wizji, stylu zarządzania i budowaniu efektywnej grupy.  Dyskusje, rozmowy i Job shadowing były bardzo wartościowe, zapadające w pamięć.

Vital Voices to dla Sylwii odkrywanie drzemiących w kobietach możliwości jako grupy mniejszości w biznesie i polityce w Polsce i na świecie. To walka z kobiecą skromnością i zaniżaniem własnej wartości jako lidera, osoby i uczestnika sceny biznesu i polityki.

Motto i przesłanie dla innych kobiet:: „If it is to be it is by me”. Nie traćcie czasu, wszystko w waszych rękach, chcieć to móc.