Mentor

Renata Czarnkowska-Listoś

Owner, Producer, Script Consultant, Talent Manager, RE Studio

Magister teatrologii (UJ), ukończyła studia podyplomowe MBA „Master de Management Économique Européen” (Zarządzanie gospodarką europejską) na HEC Paris i SGH w Warszawie.

Przez wiele lat związana była z Telewizją Polską, najpierw z Teatrem Telewizji, później z Agencją Filmową (w 2011 wygrała konkurs na jej dyrektora). Z ramienia Agencji była producentem m.in. filmów „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, „Papuszy” Joanny i Krzysztofa Krauze czy „Wałęsa. Człowieka z nadziei” Andrzeja Wajdy. Była współwłaścicielem, producentem i dyrektorem artystycznym w firmie Prasa i Film. Jej autorskim pomysłem był program „Weekendowy Magazyn Filmowy”, którym zajmowała się przez wiele lat jako producentka. Wyprodukowała film Jacka Borcucha „Wszystko, co kocham”, który był w 2011 roku polskim kandydatem do Oskara i został sprzedany do ponad 20 krajów na świecie. W 2014 roku wróciła do samodzielnej działalności producenckiej i odmroziła własną, powołaną w 2011 roku firmę JCP Production, którą przekształciła w RE Studio.

Założycielka RE Studio, producentka filmu „Jestem mordercą” w reżyserii Macieja Pieprzycy (film w kinach od 4 listopada 2016, zdobywca Srebrnych Lwów, Nagrody za Scenariusz dla Macieja Pieprzycy oraz Nagrody Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni). Obecnie w RE Studio rozwija dwa projekty filmów fabularnych „Masakra Profana” reż. Kristoffer Rus i „Kalina” reż. Katarzyna Klimkiewicz.