Mentor

Monika Zygmunt-Jakuć

prawnik, dyrektor zarządzający firmy szkoleniowo-wdrożeniowej „bez owijania”

Po 11 latach pracy na etacie odważyła się podążać za swoimi marzeniami i połączyć doświadczenie i wiedzę prawniczą z ogromną pasją do nauczania, zakładając swoją firmę szkoleniowo-doradczą. Doświadczenie zdobyte podczas pełnienia funkcji Managera ds. Prawnych a także Dyrektora Działu Prawnego wykorzystuje podczas swoich wykładów i szkoleń, przekazując niełatwą wiedzę prawniczą w sposób prosty i zrozumiały. Ekspert z zakresu ochrony danych osobowych, prawa gospodarczego, prawa pracy oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Ceniony wykładowca i szkoleniowiec.

Autorka artykułów o tematyce prawniczej oraz biznesowej, publikowanych w czasopismach dedykowanych w głównej mierze dla kobiet. Występuje jako prelegentka podczas konferencji na terenie całego kraju.

Wolny czas spędza grając w tenisa lub malując swoje małe dzieła „do szuflady”. Przez wielu postrzegana jako osoba o silnym charakterze, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Mentorka kobiet, która motywuje do odważnych, przedsiębiorczych decyzji. Jak sama wskazuje, dopiero prowadząc własną firmę odkryła swój potencjał i możliwości. Prowadzi Klub Przedsiębiorczych Kobiet Plewisk, gdzie zachęca kobiety do wykorzystania drzemiących w nich talentów i potencjału. W życiu kieruje się słowami Seneki „Ten kto ma odwagę, jest wolny”.