Mentor

Magorzata Chechlińska

Prezes Zarządu GRUPY TRIP,  Prezes Zarządu Polskiego Związku Prywatnych Pracodawców Turystyki.

Z urodzenia warszawianka, a od ponad dwudziestu lat mieszka w Zakopanem. Biznesowo  związana  jest z Podhalem i z Warszawą. W Zakopanem założyła Biuro Podróży Trip, które pierwotnie zajmowało się przede wszystkim turystyką przyjazdową. Realizując ambicje posiadania własnej bazy o wysokim standardzie Małgorzata Chechlińska przekształciła biuro turystyczne w GRUPĘ TRIP, która dziś dysponuje czterema luksusowymi obiektami hotelowymi.

W Zakopanem to: Hotel Litwor*****, Centrum Kongresowe i Hotel Belvedere****, Hotel Czarny Potok*** oraz  w centrum Polski atrakcyjny kompleks Hotel Ossa**** Congress & Spa na który składają się Centrum Kongresowe z zespołem 30 sal konferencyjnych, największa dla 2000 osób oraz bogate centrum rekreacyjne.

Dziś Grupa TRIP zajmuje się turystyką przyjazdową i kongresową. Poprzez swoją działalność promuje Polskę na całym świecie. W sumie Małgorzata Chechlińska daje zatrudnienie ponad 700 osobom a Grupa TRIP jest znaną marką nie tylko w Polsce.

Pełni wiele ważnych funkcji społecznych i zawodowych. Jest między innymi: Prezesem Zarządu Polskiego Związku Prywatnych Pracodawców Turystyki działającego w ramach Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWITAN, członkiem Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Turystyki, Współorganizatorką Pierwszego Kongresu Kobiet w Polsce, Członkinią Rady Głównej Kongresu Kobiet, członkinią Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, uczestniczy w programie Vital Voices Global Partnership jako mentorka przedsiębiorczych kobiet w Polsce.

Wśród najbardziej cennych nagród jakie otrzymała Małgorzata Chechlińska jest Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii „Małe Polskie Przedsiębiorstwo” (2005), nagroda w konkursie „Rynków Zagranicznych” – Wybitny Polski Eksporter, przyznana przez Krajową Izbę Gospodarczą (2006) czy I miejsce w konkursie „Złota Pięćdziesiątka”, przyznana przez Rynek Turystyczny (2004) oraz ostatnio otrzymana nagroda Hotelarza 25-lecia i Twórcy Innowacji  2014.

Od lat prowadzi działalność charytatywną oraz na rzecz kultury współorganizując cykliczne wydarzenia artystyczne, między innymi: Wiosnę Jazzową w Zakopanem, Wierchowe Spotkania Niepełnosprawnych Dzieci z Fundacji Andrzeja Brandstattera „Pro Artis”, Dzień Babci i Dziadka, Letnią szkołę dla ciekawskich – Żyj z pasją, coroczne warsztaty łódzkiego teatru LOGOS, charytatywny mecz gwiazdHotelu Ossa Congress & Spa – wydarzenie na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rawie Mazowieckiej oraz Fundacji Spełnionych Marzeń. W ramach działań na rzecz kultury i sztuki wspiera  Teatr Im. Stanisława Witkacego w Zakopanem, Teatr Kwadrat w Warszawie. Wspiera również Stowarzyszenie Artystyczne  Belvedere Art. Project oraz zespół dziecięcy Turliki z Zakopanego.