Mentor

Jakub Bojanowski

Jakub jest Partnerem w dziale Konsultingu w Polsce oraz Liderem usług Risk Advisory. Odpowiada za usługi Zapewnienia Jakości Kontroli oraz Bezpieczeństwa i Prywatności w Polsce, posiada też ponad 19 lat doświadczenia w zakresie nadzoru nad pozostałymi usługami Risk Advisory, między innymi audytem wewnętrznym, ładem korporacyjnym i systemami zarządzania ryzykiem. Jakub jest wiodącym ekspertem ds. ryzyka operacyjnego, w tym spełnienia wymogów dotyczących systemów IT i rozwiązań z zakresu zarządzania tymi systemami, w DCE.

Jakub stworzył zespół specjalizujący się we wdrażaniu systemów audytu i kontroli wewnętrznej w polskim sektorze publicznym. Występuje również jako ekspert w ramach projektów związanych z Ustawą Sarbanes Oxley zarządzając zleceniami związanymi z atestacją i zgodnością z SOX. Jakub posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami informatycznymi oraz wdrożeniami systemów IT, a także rozległą wiedzę na temat technologii informatycznych. Koordynuje przeglądy licencyjne IBM realizowane przez Deloitte w Europie Środkowej.

Odpowiada za usługi oferowane przez Deloitte w obszarze cyberbezpieczeństwa i obsługuje klientów, których działalność jest w dużym stopniu uzależniona od informatyki (usługi finansowe, telekomunikacja, infrastruktura). Specjalizuje się również w doradztwie strategicznym oraz zarządzaniu ryzykiem cybernetycznym na poziomie zarządów i organów korporacyjnych spółek.

Jakub prowadzi szkolenia i zdobył uznanie jako świetny mówca podczas wielu konferencji i seminariów dotyczących audytu wewnętrznego i informatycznego.

Posiada tytuł Biegłego Audytora Wewnętrznego (Certified Internal Auditor, CIA), Biegłego Rewidenta Systemów Informatycznych (Certified Information Systems Auditor, CISA), Biegłego ds. wykrywania przestępstw i nadużyć gospodarczych (Certified Fraud Examiner, CFE), niedawno zdobył uprawnienia DRI International Certification Examination przyznawane przez Institute for Continuity Management, jest też Biegłym ds. bezpieczeństwa informacji (Certified Information Security Manager, CISM).