Mentor

Grzegorz Skonieczko

Doświadczony na arenie międzynarodowej lider finansów i operacji, znany ze swojego dążenia do wyników, osądu i zdolności – w swojej obecnej roli Grzegorz kieruje organizacją Finance & Sales Operations wspierającą region Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) – dynamiczną działalność Dell Technologies w 32 kraje, które odnotowały spektakularny wzrost w ciągu ostatnich 2 lat.

Grzegorz dołączył do firmy Dell ponad 12 lat temu, aby prowadzić księgowość ustawową i korporacyjną, przestrzeganie przepisów podatkowych i zachęty oraz nadzorować wszystkie funkcje związane z finansowaniem transakcji w nowo utworzonej działalności produkcyjnej w Łodzi, w środkowej Polsce.
Później pełnił funkcję dyrektora finansowego w dziale zarządzania łańcuchem dostaw, prowadząc polską produkcję wraz ze strategicznymi programami w globalnym łańcuchu dostaw.
W ciągu ostatnich 7+ lat Grzegorz pełnił kluczowe funkcje, w tym dyrektora finansowego w CEE Commercial Finance, który rozszerzył się o działalność dystrybucyjną, zwiększony zasięg geograficzny, a przez ostatnie 2 lata połączoną działalność Dell i EMC.

W trakcie swojej kadencji w firmie Dell Grzegorz był aktywnym członkiem Rady Prezydenta EMEA, kierował inicjatywą Customer Experience w regionie EMEA Finance, przewodniczył Forum Przywództwa Dyrektorów Finansowych w regionie EMEA oraz Kierownikowi Klastra Europy Środkowo-Wschodniej CEE w Łodzi i Polsce.
Przed dołączeniem do Dell Grzegorz spędził kilka lat w KPMG jako audytor, wspierając ok. 100 audytów i zleceń due diligence, w tym przeprowadzenie audytu jednej z największych spółek Europy Środkowo-Wschodniej z udziałem 150 podmiotów prawnych!

Grzegorz jest absolwentem zarządzania finansami i rachunkowości, a także kulturoznawstwa i studiów filmowych na Uniwersytecie Łódzkim. Jest dyplomowanym księgowym i absolwentem programu Leadership Finance w Dell Technologies.

Grzegorz jest zapalonym biegaczem i kolarzem szosowym, od czasu do czasu miłośnikiem filmów i czytelnikiem. Błogosławiony jako ojciec dwójki fantastycznych dzieci – Niny (10) i Adama (7) i żonaty z żoną Martą przez ponad 2 dekady, żałuje, że nie miał więcej czasu, by pielęgnować jedno ze swoich nastoletnich hobby – role playing games