Mentor

Beata Krawczyk: Dyrektor Zarządzająca Mainfreight Polska, będącego częścią nowozelandzkiego operatora logistycznego o globalnym zasięgu. Prywatnie jest miłośniczką tańca, sportu oraz dalekich podróży.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku zarządzania. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała w Apollo Electronics i Contract Administration Grupa TGC, gdzie m.in. odpowiadała za współpracę z audytorami i administracją państwową oraz doradztwo księgowe i podatkowe.

Z branżą logistyczną Beata Krawczyk jest związana od 17 lat, gdzie w zaczynała w  holenderskiej Grupie H&S Transport, uruchamiając w 1997 roku jej pierwszy oddział w Polsce. W dość krótkim czasie wdrożyła system informatyczny, księgowy i jakościowy, a po sukcesach w kraju, powierzono jej stanowisko dyrektora generalnego na Europę Środkowo-Wschodnią. Między innymi tworzyła i zarządzała oddziałem H&S Transport w Rosji.

W 2005 roku została dyrektorem zarządzającym firmy Wim Bosman Polska, będącej częścią Wim Bosman Group, holenderskiego dostawcy usług logistycznych na Europę. Po przejęciu Grupy w 2013 r. przez Mainfreight Group, odpowiada za dalszy rozwój firmy w regionie.

Do sukcesów zawodowych Beaty Krawczyk można niewątpliwie zaliczyć utrzymanie wysokiego tempa wzrostu sprzedaży usług i stabilnego rozwoju firmy w okresie spowolnienia gospodarczego. Umiejętnie dopasowuje model prowadzonego biznesu do bieżących warunków rynkowych. Zbudowała i poprowadziła jak nikt inny efektywne zespoły, zatrudniając ludzi z pasją i pełnych zaangażowania w pracę i rozwój.

Beata Krawczyk uczestniczyła w wielu specjalistycznych szkoleniach i kursach dla kadry menedżerskiej z obszaru finansów, przywództwa i zarządzania. Ukończyła Akademię Strategicznego Przywództwa (ICAN Institute – Business Harvard Review) oraz Coaching na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jako mentorka dzieliła się swoim doświadczeniem biznesowym z uczestniczkami programu Global Mentoring Walk 2014, organizowanym przez Vital Voices, międzynarodową organizację wspierającą rozwój przedsiębiorczości wśród kobiet. Beata Krawczyk jest cenionym ekspertem zapraszanym do udziału w licznych konferencjach poświęconych tematyce branży TSL. Posługuje się biegle językiem angielskim.

W 2013 roku, za osiągnięcia zawodowe Beata Krawczyk została wyróżniona prestiżowym tytułem „Kobiety w Logistyce Roku 2012”, przyznawanym przez portal pracujwlogistyce.pl oraz w 2016 roku jako „Lider z Powołania” nagrodzona przez uczelnię SGH. Beata Krawczyk to niewątpliwie kobieta o niesamowitej osobowości, pasji, a także kreatywnej naturze i ogromnej motywacji. Możemy być przekonani, iż będzie jeszcze o niej głośno.