Mentor

Prezes Rady Fundacji Vital Voices Poland

Dyrektor Generalny i Członek Zarządu Fiserv Polska

Aleksandra Gren jest Dyrektorem Generalnym i członkiem zarządu Fiserv Polska sp. z o.o., amerykańskiej firmy technologicznej z sektora usług finansowych (NASDAQ: FISV). Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze technologii bankowych i fintech w regionie EMEA (Europe, Middle East, Africa).  Karierę zawodową rozpoczęła w Royal Bank of Canada w Kanadzie, a następnie zdobywała doświadczenie w amerykańskich firmach technologicznych w USA i Europie. W swojej obecnej roli odpowiada za rozwój biznesu w regionie CEE oraz prowadzi strategiczne projekty technologiczne w EMEA.

Posiada tytuł BA, Stosunki Międzynarodowe z University of British Columbia (’95) oraz tytuł MSc, Polityka Europejska z London School of Economics (2000). Ukończyła również liczne kursy branżowe, między innymi w Harvard Business School (2007) i Leadership Academy for Poland (2016).

W maju 2015 została zaproszona do prestiżowego programu organizowanego przez czasopismo Fortune w USA, Fortune Most Powerful Woman/US State Department, dla przyszłych globalnych liderek biznesu. We wrześniu 2015 została Ambasadorką Równości w Biznesie przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. We wrześniu 2016 została wybrana w rankingu Top 10 Kobiet w Technologii w EMEA przez Banking Technology Awards w Londynie.

Aleksandra Gren jest członkinią Grupy Vital Voices 100 (VV100) – 100 globalnych liderek globalnej organizacji Vital Voices Global Partnership.  Jest Prezesem Rady Vital Voices Poland oraz zasiada w zarządzie Vital Voices Europe w Londynie w Anglii. Jest aktywną mentorką w Programach Mentoringowych Vital Voices Poland dla przyszłego pokolenia liderów w Polsce. Uznana za jedną z 20 kluczowych ekspertek FinTech w Polsce według Raportu „Ekspertki w FinTech”  w marcu 2017.

Wierzy w często nieodkryty potencjał i moc każdego człowieka. Potrafi strategicznie ukierunkować i pomóc stworzyć zdyscyplinowany plan działań. Doskonały negocjator i specjalista w obszarze komunikacji strategicznej i kompleksowych negocjacji. Pokazuje jak odnosić sukces bez zrażania innych i jak budować koalicje, oparte na zaufaniu i skuteczności wspólnego działania.