Mentee

Timea Balajcza

Kariera zawodowa: Timea  jest Węgierką, urodziła się w Budapeszcie. Od 1996 roku mieszka w Warszawie. Przez 15 lat pracowała we francuskich korporacjach: 10 lat w Auchan i 5 lat w firmie Saint-Gobain. W Auchan pracowała jako kontroler finansowy, najpierw hipermarketu a później w centrali firmy. W Saint-Gobain zajmowała stanowisko regionalnego kontrolera finansowego (była odpowiedzialna za 12 krajów). Po tylu latach pracy w korporacji była już nią zmęczona i marzyła o założeniu własnej firmy. W związku z powyższym w 2010 roku powstaje biuro tłumaczeń specjalistycznych, które nosi jej nazwisko BALAJCZA Specialized Translations (www.balajcza.pl).  Rok później odeszła z pracy w Saint-Gobain i od 2011 roku pracuje na pełny etat w swojej firmie.

Hobby:  W życiu prywatnym – mama trzech córek: bliźniaczki w wieku 17 lat i trzecia córka 13 lat. Bardzo lubi poznawać ciekawych ludzi, nawiązywać kontakty – taką szansę daje jej praca. Zainteresowania to sport: narty, nurkowanie, windsurfing, pływanie – przez 15 lat pływała wyczynowo oraz nauka języków obcych, zna biegle 4 języki: węgierski, polski, francuski, angielski, uczyła się w przeszłości: niemieckiego, hiszpańskiego, norweskiego, włoskiego – obecnie wróciła do nauki języka hiszpańskiego. Bardzo lubi odpoczywać, czytając książki.  Jej marzenie o własnej firmie zrealizowało się. Jest na swoim i ma zdecydowanie więcej czasu dla rodziny.  To na czym teraz jej zależy, to rozwijanie biura poprzez rozwijanie samej siebie.

Uczestniczka pierwszej edycji programu mentoringowego. Zdecydowała się na udział w nim, bo była na etapie przełomów w jej karierze, musiała wybrać między dalszą pracą w korporacji lub opuszczeniem jej i pracowaniem wyłącznie na siebie, dla siebie.

Liczyła na to, że ten program pomoże jej podjąć decyzję oraz że pozna ciekawe i inspirujące Kobiety. Tak też się stało. Nauczyła się dużo w czasie zajęć teoretycznych, jednak dziś najbardziej ceni sobie kontakt z innymi uczestniczkami szkolenia. Wspierają się, spotykają i wciąż inspirują.

Jej Mentorką była Beata Pawłowska, Prezes Oriflame. Zależało jej na kontakcie z tą Mentorką, bo jest osobą, która pracowała w wielu firmach, miała dużo doświadczenia w marketingu, w sprzedaży, w zarządzaniu ludźmi i Timea liczyła na to, że dużo ją nauczy, będzie dla niej inspiracją.

W roku 2014, w 4. edycji programu Timea wystąpi w roli Mentorki, jej Mentee jest Izabela Siwik, Prezes Zarządu firmy CityProjekt Sp. z o.o. oraz Wiceprezes zarządu Fundacji Be Proactive.

Vital Voices oznacza dla niej Kobietę, która umie, chce i potrafi. To udowodnienie światu, że Kobiety też mają swój głos i mają też coś do powiedzenia. Vital Voices to pomoc, wsparcie i możliwości dla Kobiet, które chcą coś osiągnąć, ale boją się lub nie wiedzą jak to mogą zrobić.

Motto, przesłanie dla innych kobiet: „Rób co lubisz, kochaj co robisz i dawaj więcej niż obiecałaś”. Najważniejsze to uwierzyć w siebie, nie dać za wygraną i mieć swoje marzenia.