Mentee

Monika Witecka-Blanch

Monika posiada ponad 10-letnie doświadczenie  w branży farmaceutycznej piastując różne funkcje głównie w obszarze marketingu. Monika posiada również doświadczenie w zarządzaniu zespołami sprzedaży i marketingu.

Monika jest osobą bardzo wszechstronną. Rozpoczęła swoją karierę zawodową w firmie Unilever w 2003 roku prowadząc z sukcesem projekt z obszaru prawnego dotyczący wejścia Polski do Unii Europejskiej. Od tego momentu Monika skutecznie buduje swoją ekspertyzę w otoczeniu biznesowym początkowo pracując z lekami OTC (Reckitt Benckiser) a następnie Rx pracując zarówno z dojrzałym jak i innowacyjnym portfolio leków w takich firmach jak Sanofi i  AstraZeneca.

Obecnie Monika zajmuje stanowisko Managera Sprzedaży & Marketingu zarządzając pełnym P&Lem Business Unitu leków biologicznych (Nucala). Zespół Moniki to 14 osób z których 7 to Managerowie. Monika raportuje do Dyrektora Komercyjnego.

Monika jest osobą pełną pasji; zarządzającą zespołem oraz projektami z wysokim poziomem energii i zaangażowania.

Monika jest osobą zorientowaną na cel, zawsze gotową do poszukiwania nowych możliwości. Nie poddaje się łatwo walcząc o decyzje/projekty na których jej zależy.

Monika łatwo zjednuje do siebie ludzi. Posiada umiejętność skupiania zespołu wokół realizacji wspólnego celu.