Mentee

Marcelina Pytlarczyk

Orange Polska, Główny Specjalista ds. Relacji z Przedstawicielami Społecznymi, Komunikacja Kroporacyjna i CSR

Wykształcenie & Przebieg kariery zawodowej:

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie gdzie w 2009 roku ukończyłam studia na wydziale psychologii (specjalizacja psychologia zdrowia i psychoterapia) oraz absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie gdzie w 2011 roku ukończyłam studia podyplomowe „CSR- strategia społecznej odpowiedzialności biznesu”.

Pracę zawodową rozpoczęłam w 2008 roku w firmie Sofrecom Polska Sp. z o.o. (Spółka z Grupy France Telecom- Orange). Pod koniec 2008 roku rozpoczęłam swoją przygodę zawodową z Orange Polska (wcześniej Grupa TP) gdzie przez 2 lata pracowałam na stanowisku asystentki Dyrektora Wykonawczego ds. Korporacyjnych i Dyrektora ds. Obsługi Władz Spółki.

Od 2011 roku jestem Głównym Specjalistą ds. Relacji z Przedstawicielami Społecznymi w zespole CSR, gdzie odpowiadam za liczne projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu m.in. strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, koordynuję działania związane z zarządzaniem różnorodnością oraz accessibility strony internetowej i intranetu dla osób starszych i niepełnosprawnych. Współpracuję z licznymi organizacjami pozarządowymi, aktywnie uczestniczę w dyskusji dotyczącej doceniania różnorodności i włączania jej do strategii biznesowej firm np. poprzez zaangażowanie w działania Platformy na rzecz Wymiany Wiedzy i Doświadczeń działającej przy Komisji Europejskiej, jestem członkinią Rady Różnorodności (powołanej przez Konfederację Lewiatan) oraz Programu Karty Różnorodności koordynowanego przez FOB.

Hobby:

Uwielbiam podróże, głównie po Europie. Lubię fotografować, szczególnie ludzi napotkanych podczas moich podróży. Wolne chwile spędzam z rodziną, od której dostaję uśmiech, wsparcie i motywację do podejmowania nowych wyzwań. Jestem fanką piłki nożnej (nie tylko przed telewizorem, ale i na stadionie) oraz wycieczek rowerowych, na które wybieram się z mężem.

Dlaczego zdecydowała się Pani uczestniczyć w programie mentoringowym Vital Voices Poland?

Po prostu chciałam zrobić coś dla siebie. Nie lubię „stać w miejscu”, muszę działać i lubię mieć wpływ na otaczającą mnie rzeczywistość a z tym właśnie kojarzy mi się VVPL. Po udziale w Vital Voices oczekuję dużej dawki pozytywnej energii, wielu spotkań i rozmów z inspirującymi i ambitnymi kobietami, ale przede wszystkim spodziewam się dwutygodniowej ciężkiej pracy nad doskonaleniem samej siebie. Mam nadzieję, że udział w VVPL pozwoli mi spojrzeć na siebie z innej, nowej być może ciekawszej perspektywy.

Pani motto i przesłanie dla innych kobiet:

Moje motto: Nie bierz siebie zbyt poważnie!

Przesłanie dla innych kobiet: „ Wszystko na świecie działa dla Ciebie, nie przeciw Tobie”. Włącz pozytywne myślenie i działaj!