Mentee

Małgorzata Lewandowska

Kariera zawodowa:  Ukończyła prawo, potem zarządzanie w Stanach Zjednoczonych. Pracowała w organizacjach pozarządowych, jak i w biznesie. W Stanach Zjednoczonych pracowała na Uniwersytecie, potem zajmowała się zarządzaniem projektami, prowadziła misję humanitarną na Sri Lance po tragedii tsunami. Od 2007 r. pracuje jako prawnik a od stycznia 2012 r. jako adwokat prowadzi własną kancelarię adwokacką. Współpracuję głównie z przedsiębiorcami, ale też udziela porad pro bono organizacjom pozarządowym.

Hobby: Prawo – dlatego czyta dużo literatury prawniczej. Stale udoskonala umiejętności osobiste, ponieważ praca adwokata bazuje głównie na osobistym kontakcie z klientem. Najbardziej na świecie lubi podróże – zwłaszcza do krajów Azji. Ostatnio odkrywa małe przyjemności, np. w pieczeniu domowego chleba. Marzeniem jest nauczyć się szyć i grać na pianinie.

Uczestniczka pierwszej edycji programu mentoringowego. Chciała pracować z mentorami a nie miała do tego okazji. Szukała wsparcia w samorealizacji i znalazła to w Vital Voices. Najważniejsze jest dla niej to, że dzięki udziałowi w programie poznała wspaniałe kobiety, od których może się uczyć. Z wieloma utrzymuj stały kontakt, z niektórymi współpracuje. Wie, że może się do nich zwracać, jeśli boryka się z jakimś problemem, a one zawsze znajdą czas na rozmowę.

Jej Mentorką była Olga Grygier – Siddons, wiceprezes zarządu PwC. Przed dokonaniem wyboru Mentorki sporo o  niej czytała.

W Oldze Grygier -Siddons ujęło ją to, że pomimo pełnienia tak wysokiej funkcji i ilości obowiązków udaje się jej utrzymać równowagę. Spędzając czas z Mentorką  chciała poznać kobiecy sposób zarządzania i prowadzenia firmy (w zawodzie prawnika pracuje się przede wszystkim z mężczyznami. To oni głównie zarządzają firmami). Dzięki niej zrozumiała, jak ważne jest, aby życie zawodowe było zgodne z własnymi wartościami.Szczególnie zapamiętała jedną myślę Mentorki: trzeba się zastanawiać, czy to, co chcemy robić, w co wierzymy, ma znaczenie dla organizacji, w której pracujemy. Jeśli nie, może trzeba znaleźć inną organizację. Dla Olgi Grygier-Siddons praca jest pasją i Małgorzata też dąży do tego.

Dla Małgorzaty Vital Voices jest miejscem, które nie tylko stwarza warunki do wspierania kobiet przedsiębiorczych, ale przede wszystkim kształtuje ich poczucie solidarności. Jej doświadczenia pokazują, że kobietom w biznesie jest trudniej niż mężczyznom i przyczyniają się do tego same kobiety… Mężczyźni wspierają się, popierają, promują, dają sobie nawzajem siłę.

Motto, przesłanie dla innych kobiet: Trudno jest wybrać jedno 🙂 Za p. Druckerem: Jeśli przez całe swoje życie zawodowe robiłeś jedno, to znaczy że nigdy nie dowiedziałeś się, kim byłeś. A poza tym … odważ się żyć marzeniami.

I słowa, które usłyszała od Mentorki: „Nigdy nie przychodziłam do pracy podliczać cyferek, tylko zmieniać świat.”