Mentee

Magdalena Piasecka

Prezes Zarządu, Fundacja Smakuj Życie, Lublin

Wykształcenie & Przebieg kariery zawodowej: Absolwentka Filologii Romańskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Uniwersytecie Paris X – Nanterre w Paryżu (Francja), absolwentka studiów podyplomowych Public Relations na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Od 2006 roku pracuje w Materne-Polska Sp. z o.o.. Początkowo na stanowisku Asystentki Dyrektora Generalnego i Dyrektora Andros Francja na Europę Środkowo-Wschodnią, następnie kontynuowała pracę na w dziale Eksportu Owoców Mrożonych, aktualnie ściśle współpracuje z Zarządem Spółki i Firmami należącymi do Grupy ANDROS w kwestiach administracyjno-prawnych.

Od 2013, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Smakuj Życie zajmującej się promowaniem działań sportowych i stylu życia pasją oraz wspieraniem osób w każdym wieku w realizacji marzeń i odkrywaniu pasji. Ponadto Fundacja wspiera idee mentoringu, współpracy barterowej, wolontariatu kompetencyjnego i łączenia życiowych ról (zwłaszcza w odniesieniu do kobiet) oraz podejmuje inicjatywy pro-kobiece. Fundacja realizuje autorski projekt „Spotkania z Pasją” promujący osiągnięcia sportowe kobiet i zachęcający do brania z życia pełnymi garściami (www.spotkaniazpasja.pl).

Hobby: Pilot szybowcowy i tancerka salsy. Taniec obudził we mnie kreatywność, ekspresję i otwartość wyrażania emocji. To na zajęciach formacji przekonałam się jak istotna jest współpraca w grupie. Szybownictwo natomiast nauczyło mnie pokory, odpowiedzialności i odwagi. Zrozumiałam też, jak ważne jest szybkie podejmowanie trafnych decyzji i przesunęłam w głowie granicę między tym, co realne a tym, co niewykonalne w naszych przekonaniach. Natomiast połączenie obydwu pasji jest dla mnie dowodem na to, że wszystko może mieć swój złoty środek, a wspólny mianownik może okazać się receptą na sukces i życiową satysfakcję.

Dlaczego zdecydowała się Pani uczestniczyć w programie mentoringowym Vital Voices Poland?

Program mentoringowy Vital Voices to dla mnie doskonała okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności, które są mi potrzebne do realizacji celów postawionych sobie oraz niezbędnych do realizacji Strategii Fundacji, którą prowadzę. To także niepowtarzalna szansa poznania wyjątkowych kobiecych osobowości i uczenia się na bazie ich doświadczenia i sukcesów. Ponadto, w projektach, które prowadzę, niezwykle cenna będzie każda wskazówka odnośnie funkcjonowania programów mentoringowych i możliwość poznania „od kuchni” ich działania i realizacji. Jestem przekonana, że relacja mentor – mentee jest nieocenioną formą nabywania kompetencji w sposób pozwalający na najbardziej optymalny rozwój, dlatego chciałabym zastosować ten model w działaniach podejmowanych w ramach Fundacji Smakuj Życie.

Pani motto i przesłanie dla innych kobiet:

„Kiedy Pasja staje się życiem, wtedy życie staje się Pasją…”

Wierzę, że najlepsi jesteśmy w tym, co robimy z zamiłowaniem, stąd połączenie pracy zawodowej z pasją, która wywołuje błysk w oku przynosi po pierwsze zdumiewające sukcesy, a ponadto powoduje, że jesteśmy ludźmi spełnionymi życiowo i cieszącymi się szczęściem szytym na miarę naszych marzeń – szczęściem tak wielkim, że niemożliwym do wycenienia wartością nominałów.