Mentee

Magdalena Bąk

Kierownik ds. markeringu i sprzedaży, BAKPOL, Pysznica (woj. Podkaprackie)

Wykształcenie & Przebieg kariery zawodowej:

Komparatystka, iberystka, doktorantka na Wydziale Polonistyki UJ, manager kultury. Współpracowała przy organizacji dwóch edycji Międzynarodowego Festiwalu “Nowohucka Jesień Gitarowa” i dwóch edycji “Guitarra Galante Festival”. Zarządzała kampanią promocyjną i medialną w ramach Międzynarodowego Festiwalu Huculskiego “Słowiańska Atlantyda”. W 40. rocznicę śmierci Stanisława Vincenza. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu „Między piekłem a niebem. Juan Rulfo w perspektywie porównawczej (literatura, fotografia, film)” oraz redaktorka naczelna publikacji naukowej o meksykańskim artyście. Publikowała w czasopismach kulturoznawczych i literaturoznawczych. Współautorka przewodnika „Hiszpania. Fiesta i sjesta”. Obecnie pracuje na stanowisku Kierownika ds. marketingu i sprzedaży w rodzinnej firmie handlowo-usługowej. Jednocześnie pełni funkcję koordynatora projektu Technopolis LAB w Stalowej Woli: www.technopolislab.pl

Hobby: taniec, wolontariat pracowniczy, literatura iberoamerykańska

Dlaczego zdecydowała się Pani uczestniczyć w programie mentoringowym Vital Voices Poland?

Udział w Programie Mentoringowym Vital Voices jest dla mnie doskonałą okazją, by poznać ciekawe i nietuzinkowe osoby – kobiety sukcesu. Chciałabym móc nauczyć się od nich jak osiągać postawione cele, jak stawać się liderem, jak szukać optymalnych rozwiązań napotykanych trudności. Rozwój osobisty i zawodowy jest moim autentycznym imperatywem. Jestem osobą otwartą na nowe wyzwania i lubię się dzielić zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Spotkania z ludźmi działają na mnie bardzo inspirująco. Jestem przekonana, że udział w programie Vital Voices doda mi energii i siły, by zmierzyć się z postawionymi sobie celami zawodowymi, takimi jak rozwój firmy czy projektu Technopolis. Liczę na to, że udział w programie Vital Voices będzie dla mnie praktyczną lekcją jak stawać się dobrym przywódcą i mądrym liderem. Tak zdobyte umiejętności będę wykorzystywać w pracy zawodowej oraz w pracy z ngo’sami.

Pani motto i przesłanie dla innych kobiet: Wraz z marzeniami została nam dana siła do ich spełniania. Jestem przekonana, że w każdym z nas drzemie ogromny potencjał, trzeba go umieć rozpoznawać i mieć odwagę podążać w wybranym kierunku. Nie warto jednak robić tego na siłę, warto posłuchać wewnętrznego głosu i zawsze żyć w zgodzie z samym sobą.