Mentee

Katarzyna Ryfka-Cygan

EcoMotive, właścicielka

Od 10 lat zajmuję się sprzedażą przez internet, własną firmę posiadam od ponad dwóch. Zaczynałam od prowadzenia sklepów internetowych, z czasem zaczęłam otrzymywać pytania od osób, które również chciałyby taki biznes otworzyć – jak to zrobiłam, od czego zacząć, jak znaleźć dobrą firmę, która stworzy sklep itp. Zauważyłam, że faktycznie dla wielu osób jest to problem, często stanowiący przeszkodę nie o pokonania i to skłoniło mnie do otworzenia własnej firmy, która pomaga takim osobom tworząc e-sklepy oraz doradzając, prowadząc szkolenia, mentorując. Wiem, z czym wiąże się prowadzenie sklepu internetowego oraz jak trudno o wartościową wiedzę w tym zakresie na rynku, dlatego chciałabym swoimi działaniami maksymalnie im pomóc.
Rozumiem, że misją VVPL jest wspieranie kobiet w rozwoju biznesów, łączenie ich ze sobą, wzajemna pomoc. Kobiety to bardzo ciekawa grupa, która ma niesamowite skłonności właśnie do łączenia się, wspierania, rozwijania. Wielokrotnie pokazywały, że mogą razem działać aby osiągnąć wspólny cel. Co przy tym istotne, w razie potrzeby pomagają sobie wzajemnie, nawiązują relacje, nawet, jeśli są jednocześnie dla siebie konkurencją. Dla mnie szczególnie istotne są te tworzące się relacje, które procentują później przez bardzo długi czas, a często powstają dzięki nim nowe projekty, działalności, biznesy.
Ponieważ pomimo swojego doświadczenia uważam, że wiele jeszcze przede mną. Człowiek uczy się i rozwija przez całe życie, a przynajmniej dobrze aby tak było w obliczu dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Kto nie idzie do przodu ten się cofa. Jednocześnie program VItal Voices Poland postrzegam jako fantastyczną możliwość do nawiązania biznesowych relacji z innymi przedsiębiorczymi kobietami sukcesu, a z tych relacji wiele ciekawych pomysłów może się zrodzić i zrealizować. Zgłoszenie wysłałam, ponieważ dotarła do mnie informacja o programie, a jestem przekonana, że nic w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny. Podjęłam więc działanie i jestem.
Moje motto? Świetnie odzwierciedlają słowa Marka Twaina: „Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i Ty możesz być wielki”. To, z kim spędzamy czas, przebywamy, rozmawiamy, słuchamy ma często kluczowe znaczenie dla wiary we własne możliwości, ambicji, działania. Dlatego ważne, aby uczyć się, rozmawiać, przebywać wśród osób, które nam imponują, osiągnęły więcej. One bardzo chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem pomagając nam w rozwoju, a jednocześnie sprawiają, że to, co wcześniej wydawało się nieosiągalne nagle może stać się na wyciągnięcie ręki.