Mentee

Katarzyna Pisarska

Kariera zawodowa: Założycielka oraz dyrektor Europejskiej Akademii Dyplomacji, pierwszej w Europie pozarządowej akademii dyplomatycznej, która od czasu powstania w 2004 roku ma już ponad 3000 absolwentów z 40 krajów. Pracę w sektorze pozarządowym łączy z działalnością akademicką. Jest adiunktem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie w 2009 roku uzyskałam doktorat z ekonomii. Większość badań naukowych prowadziła zagranicą, m.in: jako stypendystka Fulbrighta na Uniwersytecie Harvarda czy na stażach naukowych na Johns Hopkins University (USA) i Universite de Provence (Francja). Od 2010 roku pracuje jako analityk dla Center for European Policy Analysis w Waszyngtonie. Specjalizuje się w tematyce Partnerstwa Wschodniego, polityce zagranicznej Unii Europejskiej oraz narzędziach dyplomacji publicznej. Od sześciu lat prowadzi też biuro brytyjskiego historyka, profesora Normana Daviesa.

Hobby: Jest mężatką, mamą  4 letniej Leny. Jej pasją są  góry i podróże. Z mężem podróżowała przez Karakorum, Himalaje, po góry w Kirgistanie czy na Syberii. Oboje są też zapalonymi żaglarzami. Zanim Lena pójdzie do szkoły planują spędzić pół roku na morzu.

Uczestniczka drugiej edycji programu mentoringowego. Do aplikowania do programu Vital Voices skłoniła ją chęć dalszej nauki i rozwoju zawodowego. Uważa, że na tym etapie życia najbardziej skuteczna nauka przychodzi przez mentoring – przez uważne obserwowanie wybitnych kobiet i dzielenie się doświadczeniami.

Nigdy nie pracowała w innych Fundacjach, nigdy nie miała też mentora, choć czasem byłam proszona by nim być. Dlatego czuła, że doświadczenie pracy z osobami tak doświadczonymi jak mentorki Vital Voices byłoby nieocenione z jednej strony dla własnego rozwoju zawodowego, a z drugiej dla rozwoju mojej Fundacji i jej pracowników oraz beneficjentów naszych programów. Program Vital Voices sprawił, iż uwierzyła, że kobiety mogą być źródłem niezwykłej siły dla siebie nawzajem. Zobaczyła też, że mentoring to wspaniałe narzędzie wsparcia zawodowego i prywatnego – lustro w którym możesz zobaczyć swoje słabości, ale też odkryć swoją siłę. W końcu program pozwolił wyjść ze swojej strefy komfortu i raz jeszcze sprawdzić się na lądzie nieznanym.

Mentorką Katarzyny była Aleksandra Gren, Country Manager FiserV Poland. To spotkanie pozwoliło  Katarzynie poznać niesamowitą kobietę, pełną pasji i radości życia. Jej Mentorka w genialny sposób łączy pracę zawodową, wychowywanie dzieci oraz budowanie silnego kobiecego networku, który ją wspiera na co dzień. Spotkania pozwoliły Katarzynie nabrać dystansu do stresów dnia codziennego i uświadomić sobie, że na wszystko w życiu jest czas. Jak mów córeczka Kasi, trzeba po prostu „wyluzować”.

Motto, przesłanie dla innych kobiet: „Life begins where you comfort zone ends”. Wsłuchajcie się w siebie i swoje marzenia. I nie bójcie się zmieniać kursu kiedy  zmienia się wiatr. Droga do celu nigdy nie jest bezpośrednia. Na wszystko przychodzi czas.