Mentee

Justyna Holka-Pokorska

Psychiatryczno-seksuologiczna praktyka lekarska, właścicielka

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu, doktorem nauk medycznych, specjalistą psychiatrą, seksuologiem i psychoterapeutą. Moja firma to seksuologiczno- psychiatryczna praktyka lekarska. Na jej założenie zdecydowałam się z powodu pragnienia posiadania miejsca, w którym mogę pomagać pacjentom w sposób ‘dostosowany do ich potrzeb’, bez względu na bariery instytucjonalne czy wymogi ubezpieczyciela. W najbliższym czasie chciałabym rozwinąć swoją firmę o działalność związaną z programami terapeutycznymi i edukacyjnymi dotyczącymi aspektów zdrowia psychicznego i seksualnego kobiet w różnych okresach ich życia.
Misja Vital Voices jest mi bliska z tego powodu, że wierzę iż współpraca, a nie rywalizacja stanowi klucz do sukcesu zawodowego i życiowego. Doświadczenia kobiet, które odnoszą sukcesy zawodowe rozumiem jako źródło inspiracji do własnego rozwoju. W utartych koleinach codziennych zadań zawodowych czasem trudno jest odszukiwać wciąż na nowo inspirację do zmian czy bardziej wszechstronnego rozwoju zawodowego. Natomiast misja Vital Voices to dla mnie poszukiwanie kobiecej siły poprzez odkrywanie przyjemności  współpracy z innymi kobietami.
Udział w Vital Voices jest dla mnie niepowtarzalną okazją wielopłaszczyznowego rozwoju zawodowego.  Lubię wykraczać poza dobrze zdefiniowaną w moim zawodzie pracę stricte kliniczną czy stricte naukową. Stawiam na interdyscyplinarność i współpracę, gdyż uważam, że jedynie wtedy powstają najciekawsze rozwiązania. Możliwość inicjowania oraz towarzyszenia w rozwoju emocjonalnym innych ludzi –moich pacjentów, stanowi dla mnie nieustającą okazję do pracy nad sobą i daje ogromną satysfakcję. Jednak poprzez udział w Vital Voices chciałabym podarować sobie możliwość bardziej wielokierunkowego rozwoju, poznać nowe wspaniałe kobiety oraz zainspirować się ich działaniami.
Moje motto? „Trzepot skrzydeł motyla może wywołać tornado na drugim krańcu świata”. Działając w pojedynkę – można dużo. Jednak bez wsparcia innych kobiet trudno odkrywać w sobie moc „biegnącej z wilkami”.