Mentee

Joanna Organiściak-Płachta

Kariera zawodowa: Właścicielka Salt City Pharma Center. Od lat zafascynowana medycyną i biologią człowieka. Absolwentka Wydziału Farmacji Akademii Medycznej in. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Wieloletnie doświadczenie w kooperacji z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych postanowiła wykorzystać budując własną firmę. Oferowane usługi to m.in wsparcie w rejestracji produktów leczniczych, wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. Dzięki wsparciu z dotacji rozpoczęła prowadzenie własnej działalności gospodarczej i z sukcesem zdobywa nowych klientów.

Hobby: Od zawsze interesowała się medycyną. Człowiek fascynował ją jako skomplikowany układ, do dziś pozostawiający wiele zagadek i niejasności do wyjaśnienia. Drugą pasją jest psychologia, stąd uczestnictwo w kursie doradców i trenerów rozwoju osobowości. Spotkanie fantastycznych ludzi i „siłownia umysłowa” na zajęciach, sprawia, że pomaga też innym ludziom.  Ponadczasowym hobby jest sport, a ostatnio odkrytym – ogrodnictwo.

Uczestniczka drugiej edycji programu mentoringowego. O programie Vital Voices usłyszała od  uczestniczki I edycji.  Motto tego programu wydało się jej bardzo bliskie, gdyż jako młoda mama (jednocześnie zmieniająca pracę i miejsce zamieszkania z Warszawy na Kraków) miała ogromną potrzebę wsparcia, zwłaszcza ze strony kobiet. Te trzy wydarzenia były punktem zwrotnym w jej życiu: z jednej strony macierzyństwo z drugiej utrata tożsamości zawodowej i rynek pracy w Krakowie.

Chwilowy przestój okazał się jednak wspaniałym czasem spędzonym przede wszystkim z córką oraz czasem na refleksję nad tym, co powinna teraz zrobić, co potrafi, jak chce żyć. Pojawiła się wówczas nieśmiała myśl o prowadzeniu własnej firmy świadczącej usługi dla firm farmaceutycznych. Dzięki samozaparciu i  wsparciu najbliższych udało mi się  pozyskać dotację na otwarcie własnej firmy: Salt City Pharma Center. Jak mówi Joanna „To był znak, że jeśli bardzo chcę, to zrobię to”.

Program i jego cykl wykładów i spotkań, pozwolił poczuć się osoba ważną i  niesamowicie wzmocnił poczucie własnej wartości, a przede wszystkim pozwolił pracować z  Mentorką Anną Rulkiewicz.  Obserwacja tej niesamowitej kobiety, silnej osobowości z jednocześnie jasnymi zasadami etycznymi była prawdziwą przyjemnością. Najcenniejszą lekcją wyniesioną z tej współpracy jest uświadomienie sobie roli i wagi decyzji – podjętej tu i teraz oraz konsekwencja w działaniu, od której wszystko zależy. Można mieć plany wizje i marzenia, cel, lecz jeśli nie będzie konsekwentnego działania w tym kierunku, nie będzie sukcesu.

Motto, przesłanie dla innych kobiet: „Jeśli myślisz, że możesz, to możesz!”