Mentee

Joanna Gabis-Słodownik

Kariera zawodowa:  Dziennikarka telewizyjna. Od 2004 roku związana jest z Telewizją Polską, w której pracuje jako reporterka jednego z najdłużej ukazujących się programów informacyjnych w Polsce, w Panoramie TVP2. Współpracowała także z programem informacyjnym skierowanym do Polaków żyjących za granicą „Polonia24”, w TVP Polonia. Realizowała reportaże dla programów: „Na celowniku”, „Zdrowie na żywo”. Jej praca to ciągła pogoń za informajcą i za – zdecydowanie za szybko – upływającym czasem. To także wywiady, pisanie tekstów, montaż, relacje „na żywo”.

Współautorka poradniko-przewodnika „Baby and the City Warszawa”, który pokazał się na rynku w kwietniu 2013 roku.

Absolwentka Collegium Civitas (Stosunki międzynarodowe) i SGH (Public Relations, które skończyła z wyróżnieniem).

Prywatnie żona i  mama.

Hobby: Uwielbia pisać, słuchać ludzi i szukać nowości, które inspirują, uczą. Książki? Czyta w każdej wolnej chwili: biografie i psychologiczne. Podróże? Uwielbia, choć ich jakoś wciąż za mało. Poza tym jest kibicem sportowym i wielbicielką muzycznych festiwali i salsy.

Uczestniczka drugiej edycji programu mentoringowego. Gdy wysłała swoją aplikacje była na urlopie wychowawczym. Pilnie potrzebowała dawki motywacji, rozmów z doświadczonymi kobietami i wskazówek w porządkowaniu życiowych celów. Dostała to wszystko i dużo więcej. Poznała wspaniałe, mądre kobiety, które chętnie dzieliły się wiedzą, doświadczeniem na temat sukcesów i porażek, które – choć już jest dawno po szkoleniu -nie odkładają słuchawki telefonu, gdy rozmowa jest potrzebna.

Mentorką Joanny była Anita Zdrojewska – Prezes, właścielka agencji Public Relations „Publink”.  

Nie znały się wcześniej, nic o sobie nie wiedziały a na pierwszym spotkaniu rozmawiały kilka godzin, jakby już znały się od lat. Joanna ceni w Anicie Zdrojewskiej to, że sama stworzyła firmę, sama ją rozwinęła i od ponad 10 lat aktywnie działa na trudnym rynku Public Relations, zdominowanym przez sieciowe, wielkie agencje.

Jej Mentorka potrafiła połączyć karierę zawodową, z życiem rodzinnym (ma trójkę wspaniałych, dorosłych już dzieci) i nie zapomniała w tym wszystkim o swojej pasji, jaką jest sztuka. Założyła Fundacje Pompka, która wspiera młodych i mało znanych artystów. A przy tym wszystkim ta prężnie działająca businesswoman jest pełną ciepła, przyjazną osobą, szanowaną i lubianą przez swoich pracowników. Mentorka jest dla Joanny przykładem i inspiracją do tego jak poukładać swoje życie, żeby osiągnąć obrane cele.

Joanna na początku dość sceptycznie podchodziła do takich inicjatyw jak Vital Voices. Dziś bardzo wierzy w siłę działania i skuteczność tej organizacji. Jak mówi „Są wśród nas bardzo silne kobiety, które potrafią swoją siłą i mądrością się dzielić – to wspaniałe. Są też kobiety, które mają w sobie dużo chęci do działania, dużo pomysłów i pasji ale brakuje im właśnie tej siły. I to wcale nie znaczy, że są one gorsze. Dzięki takim inicjatywom jak Vital Voices, te wszystkie kobiety spotykają się, nawzajem inspirują, dodają sobie siły a ta wspólna siła – ma wielką moc”.

Motto i przesłanie dla innych kobiet: Kiedy przegrywasz wyciągnij z tego lekcję i nie poddawaj się. Nie bój się marzyć i planować, bo cel bez planu zawsze i na zawsze pozostaje tylko życzeniem. Doceniaj i analizuj każdą informację, jaką dostaniesz od życzliwych Ci ludzi, a która mówi o Tobie, o tym co i jak robisz