Mentee

Daria Samborska

Rozpoczęła karierę zawodową w 1994 roku w Banku Gdańskim SA, jako świeżo upieczony absolwent studiów matematycznych, na Wydziale Metod Numerycznych i Programowania Uniwersytetu Gdańskiego. Już po czterech latach pracy zawodowej pełniła obowiązki menedżerskie na stanowisku Kierownik ds. Produktów Depozytowych.

W 1998 roku rozpoczęła pracę w GE Capital Bank w nowo utworzonym Zespole ds. Jakości. Jej rola w kolejnych 4 latach polegała na wdrożeniu i wspieraniu programu Six Sigma jako Black Belt i Project Manager. Brała udział w szkoleniach z metodologii Six Sigma, np. Master Black Belt, została pierwszym certyfikowanym Black Beltem w Banku. W 2001 r. kierowała projektem centralizacji procesów operacyjnych z oddziałów Banku i współtworzyła w Banku Pion Operacji. Następnie została dyrektorem nowo powstałego Departamentu Planowania i Rozwoju Operacji. Zadaniami jednostki było dostarczanie informacji zarządczej jednostkom Operacji, wspieranie departamentów operacyjnych analizą danych i procesów oraz prowadzenie projektów.

Prowadziła kluczowe projekty strategiczne: Integracja GE Banku Mieszkaniowego po połączeniu z GE Capital Bankiem, integracja operacji po połączeniu z Bankiem BPH, a następnie przeniesienie Centrum Operacyjnego Banku BPH z Krakowa do Gdańska. Była zaangażowana w proces sprzedaży Banku BPH jako oraz wdrożyła projekt outsourcingu procesów operacyjnych dla portfela kredytów hipotecznych w Alior Banku.

Po podziale Banku w 2016 roku pozostała w strukturach BPH. Kieruje Departamentem, którego rolą jest zarządzanie umowami outsourcingowymi w tym unikatową na rynku polskim, dotyczącą obsługi operacyjnej świadczonej na rzecz Banku przez Alior Bank oraz procesami dokumentacyjno-korespondencyjnymi.

Prywatnie jest mamą nastolatka. Jej największe pasje to:

Podróżowanie –  z plecakiem organizując samodzielnie podróż tak, aby być blisko mieszkańców krajów, które odwiedza.
Gotowanie – eksperymentuje, zwłaszcza próbując podpatrzone w podróży nowe potrawy.
Sport – jada rowerem, pływanie, fitness.
Ogrodnictwo – kontakt z naturą i ziemią.