Mentee

Anna Zdrojewska-Żywiecka

Grupa Wydawnicza Relacja Sp. z o.o.   Prezes zarządu, wydawca

Książki towarzyszą mi od zawsze. Od 5 lat jestem wydawczynią. Do założenia wydawnictwa Mamania zainspirowały mnie własne poszukiwania rodzicielskiej drogi. Obecnie w ramach Grupy Wydawniczej Relacja rozwijam również drugi imprint – Relację, w której ukazują się inspirujące książki nie tylko dla rodziców.
Spotkania w kobiecym gronie są bardzo wzmacniającym doświadczenie – jako początkująca matka doświadczyłam kilka lat temu mocy Kręgu Matek, jako studentka wiele zawdzięczam pani profesor, promotorce mojej rozprawy doktorskiej. Vital Voices daje możliwość takiego spotkania w gronie kobiet na podobnym etapie zawodowym, które patrzą na swój rozwój nie tylko z indywidualnej perspektywy, i umożliwia spotkanie z tymi, które na swojej drodze są już dalej. My, kobiety, wchodząc do biznesu, polityki, wychodząc do sfery publicznej, możemy dużo zmienić. Potrzebujemy do tego wiedzy i wsparcia – i powinnyśmy po nie sięgać.
Moja codzienna praca jako wydawcy polega na wspieraniu autorów w narodzinach ich książek. Kibicuję im, wspieram swoim doświadczeniem na rynku książki, słucham. Jestem ich mentorką. Wiem, jaką wartość ma ta relacja dla obu stron i jak pomaga autorom w pisaniu dobrych książek. W swojej firmie to ja jestem autorką i to ja szukam wsparcia w jej rozwoju, chcę, żeby ktoś ze mną podzielił się swoim doświadczeniem, jestem otwarta, by posłuchać życzliwej krytyki. Wierzę, że znajdę to w programie mentoringowym Vital Voices, dlatego się do niego zgłosiłam – z pełnym zaufaniem jak autor do dobrego wydawcy.
Moje motto? Przesłanie dla kobiet? Polub inne kobiety. Oczekuj wsparcia. Bierz odpowiedzialność.