Mentee

Amelia Góral

Jestem uczennicą drugiej klasy o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie, jednak nie przywiązuję się mocno do tych rozszerzeń.

Należę do 8 Drużyny Starszoharcerskiej „Ignis”, w obrębie której działam w mniejszych inicjatywach, takich jak projekt pn. „Świat z perspektywy niepełnosprawnych” czy akcja „Po sąsiedzku”, będąca wyrazem uprzejmości w stronę ukraińskiej części mieszkańców Kutna. Staram się żyć zgodnie z ideą less waste, co jest świetnym treningiem mojej silnej woli. Od zawsze w moim życiu obecny jest sport. Przez 5 lat trenowałam koszykówkę, uczyłam się gry w ping-ponga, obecnie uczę się pływać, moją ulubioną aktywnością jest jazda na rowerze.

Jestem optymistką z wieloma marzeniami, które staram się przekuwać w rzeczywistość, lubię zarażać pozytywnym nastawieniem. Jestem „psią mamą” Dropsika, który wymaga wielu spacerów, wtedy nadrabiam ulubione podcasty biznesowe albo po prostu rozmyślam (co robię dosyć często). Wieczory to mój czas na czytanie, najczęściej są to reportaże, felietony i biografie. Jestem entuzjastką filozofii stoickiej, staram się rozwijać w sobie umiejętność krytycznego myślenia.

Przez całe życie chciałabym być po prostu szczęśliwym człowiekiem, z dobrymi ludźmi wokół, spełniając swoje marzenia i nabywając doświadczenia. Myślę o własnej firmie, może nawet przedsiębiorstwie społecznym.

 

Peer Mentorka – Aleksandra Dudek – Aktywna działaczka społeczna, pasjonatka podróży, interesuje się naukami społecznymi i dziennikarstwem.

Mentorka – Krystyna Grygier – General Manager Hungary w Bristol-Myers Squibb