Mentee

Agnieszka Salamon

Doradca ds. Rekrutacji w Dell Sp. z o.o

Agnieszka jest absolwentką kierunków Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (Magister, r. 2007) oraz Dziennikarstwo (Licencjat, r. 2005) ukończonych w Holy Family University w Filadelfii, USA. Podczas studiów Agnieszka otrzymała kilka wyróżnień, w tym trzykrotnie znalazła się na Dean’s List, była również na liście zwycięzców Who’s Who Among Students in American Universities and Colleges, a także została członkiem stowarzyszenia Lambda Pi Eta Honor Society.

Po ukończeniu studiów Agnieszka zdecydowała się budować swoją ścieżkę kariery w obszarze rekrutacji. W 2007 roku rozpoczęła pracę w firmie Pronto Solutions, świadczącej m.in. usługi z zakresu rekrutacji stałej i pośrednictwa pracy. W roli Resource Manager Agnieszka była odpowiedzialna za pozyskiwanie kandydatów z sektora IT dla kluczowych klientów na rynku amerykańskim.

Po powrocie do Polski, w 2009 roku Agnieszka rozpoczęła pracę w Dell Products Poland w Łodzi, gdzie produkowane są komputery i serwery Dell.  Jako Specjalista ds. Rekrutacji Agnieszka była odpowiedzialna za pełne wsparcie procesów rekrutacyjnych na stanowiska produkcyjne i biurowe średniego szczebla. W 2014 roku, po przejściu na stanowisko Starszego Specjalisty ds. Rekrutacji, Agnieszka przejęła odpowiedzialność za koordynowanie wszystkich procesów rekrutacyjnych w firmie. Do jej obowiązków należało również zarządzanie obszarem współpracy z uczelniami wyższymi. To właśnie wtedy powstał sztandarowy, istniejący do dziś Dell Graduate Academy Program, którego Agnieszka jest współtwórczynią. W 2015 roku Agnieszka przeprowadziła się do Warszawy, gdzie objęła funkcję Doradcy ds. Rekrutacji w Dell Sp. z o.o., zajmującej się sprzedażą produktów i rozwiązań z sektora IT. W swojej obecnej roli Agnieszka odpowiada za koordynację pracy Działu Rekrutacji i pełne wsparcie procesów rekrutacyjnych spółki. Agnieszka bardzo lubi swoją pracę. Prawie każdego dnia uczy się w niej nowych rzeczy, bo w Dell nie ma miejsca na nudę i stagnację. To, co jednak sprawia jej największą przyjemność w pracy, to możliwość poznawania fantastycznych, ciekawych osób.