Mentee

Agnieszka Doberschuetz

Absolwentka komunikacji, publicystyki i lingwistyki na Freie Universitaet w Berlinie oraz studiów podyplomowych dla nauczycieli języka angielskiego na UAM w Poznaniu.

Kocha poznawać nowe miejsca, ludzi, kultury, języki. Pracowała zarówno dla instytucji państwowych (niemiecki Bundestag), dużych koncernów i firm (Siemens, Solaris), ale nie zawahała się podjąć ryzyka założenia eksperymentalnego biznesu na Filipinach, gdzie współprowadziła fabrykę szaf pancernych! Jest także założycielką inicjatywy edukacyjnej Projekt Multikulti, organizatorką festiwali podróżniczych, recenzentką literatury dziecięcej i młodzieżowej dla Kultury Liberalnej, tłumaczką, redaktorką tekstów wszelkiej maści. Oraz społecznicą – jako uczestniczka i organizatorka misji pomocowych („Okulary dla Filipin”; zbiórki śpiworów dla uchodźców; miejski program „Ratujmy Chrobrego” w Gorzowie Wlkp.i in.)

Obywatelka świata, choć od kilkunastu lat działa w Polsce. Przeprowadzała się w życiu 14 razy i na tym zapewne nie koniec. Towarzyszą jej córki – Lidia i Antonia, leciwa seterka i dwa kociaki. Ponadto do dobrego życia potrzebuje słońca, koncertów pod gołym niebem, snu i jogi.

Mentor: Hanna Hieronimczuk