Global Mentoring Walk 2017

W niedzielę, 5 marca 2017, odbyła się szósta edycja Global Mentoring Walk w Warszawie organizowanego przez Vital Voices Chapter Poland. Jak co roku spacer odbył się w warszawskich Łazienkach Królewskich aby uczcić 8 marca – Święto Kobiet.

„Idea Global Mentoring Walk jest bardzo prosta: podczas wspólnego spaceru uznani liderzy spotykają się z kobietami, które do roli tej aspirują. Dyskutują na temat swoich wyzwań zawodowych i dzielą się doświadczeniami, budując relację Mentee– Mentor, która jest dwustronna, bo zarówno Mentee jak i Mentor bardzo dużo z tej relacji wynoszą dla siebie”, wyjaśnia Magda Oleksiewicz, członek zarządu Vital Voices i organizator wydarzenia.

W tym roku w warszawskiej edycji Global Mentoring Walk wzięło udział 108 par mentoringowych, „Proces doboru par jest jednym z najważniejszych kroków w całym procesie mentoringu. Pary Mentee-Mentor dobierane są na podstawie dokładnej analizy wypełnionych kwestionariuszy, celów mentoringowych mentee oraz doświadczenia mentora” – twierdzi Ela Raczkowska, CEO Vital Voices i organizator wydarzenia.

W tegorocznej edycji wzięło udział 250 osób, w tym również pary mentoringowe z programu LeadersIn koordynowanego przez Vital Voices Chapter Poland dla 19 korporacji działających w Polsce oraz pary z programu Citi Women Network. Wśród mentorów oraz gości Global Mentoring Walk byli przedstawiciele Ambasad: Stanów Zjednoczonych, Izraela, Finlandii, Malty oraz najwyższej kadry zarządzającej, reprezentującej świat biznesu, polityki, organizacji społecznych i akademickich oraz mediów, sztuki i kultury.

https://www.youtube.com/watch?v=iFTodPk00Go

Gala Inauguracyjna Global Mentoring Walk 2017 odbyła się w Teatrze Królewskim i została uświetniona występem światowej sławy muzyków Michała Urbaniaka i Michael’a “Patches” Stewarta, którzy w ten sposób zademonstrowali swoje wsparcie dla kobiet.

Global Mentoring Walk odbywa się wszędzie tam, gdzie aktywnie działają kobiety związane z fundacją Vital Voices. Tegoroczny Global Mentoring Walk to spacer ok. 17 000 osób w 62 krajach i 135 miastach na całym świecie. W tym roku po raz pierwszy Global Mentoring Walk odbędzie się również w Londynie, którego organizację wspiera polski oddział Fundacji Vital Voices.

Pomysłodawczynią Global Mentoring Walk jest Geraldine Laybourne, Prezes Oxygen Media w USA w 1997 roku, partnerka biznesowa jednej z najbardziej wpływowych kobiet świata, Oprah’y Winfrey. Wypełniony od rana do nocy grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać, zaproponowała, żeby dołączyły do jej codziennego spaceru i tak wspólne przechadzki stały się wkrótce praktyką, która zainspirowała świat i trwa już prawie 20 lat.

W tym roku Partnerem Głównym Global Mentoring Walk w Polsce była firma GSK. To jedna z wiodących firm branży ochrony zdrowia na świecie, opierająca swoją działalność na innowacji i osiągnięciach naukowych. Misją firmy jest poprawiać jakość życia ludzi, by mogli osiągać więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej.

Partnerami strategicznymi wydarzenia byli: Muzeum Łazienki Królewskie, Citi Handlowy, Citi Service Center Poland, Coca-Cola HBC, GE Healthcare, Mainfreight.

Partnerami Medialnymi i Wspierającymi: Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki, Agora – Wysokie Obcasy, AmCham, Belvedere Catering by Design, Magazyn Coaching, Digital University, ENNBOW, Hotel InterContinental, Magazyn Madame, Perspektywy, KLub SheXO, Technologia w Spódnicy. Więcej informacji o naszych Partnerach można znaleźć w osobnym poście.

Vital Voices Chapter Poland jest częścią międzynarodowej organizacji założonej przez Hillary Clinton i Madeleine Albright – Vital Voices Global Partnership. Polski oddział tej organizacji pozarządowej od 2010 roku identyfikuje, szkoli i wspiera działania polskich kobiet liderek.
Zarząd Vital Voices w Polsce tworzą Ela Raczkowska, Magda Oleksiewicz i Marta Byczkowska.

Zapraszamy do przejrzenia wszystkich zdjęć z Global Mentoring Walk pod tym linkiem. Autorką fotografii jest Beata Lechowicz.