10 stycznia, w rezydencji ambasadora Niemiec, odbyło się pierwsze w 2018 roku spotkanie Klubu Vital Voices Chapter Poland, którego gościem specjalnym była pani Olivia Nikel, małżonka ambasadora Niemiec, wybitna dziennikarka, fantastyczna kobieta, która opowiedziała uczestniczkom spotkania o swoich doświadczeniach dziennikarki i korespondentki, o drodze do sukcesu, ale też o obecnej roli małżonki dyplomaty.

Pytań było wiele. A puenta? Nie bój się walczyć o swoje marzenia. Sięgaj po nie, gdy tylko masz ku temu okazję. Podpisujemy się pod tym obiema rękami i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

Pani Olivia Schoeller Nikel urodziła się w Niemczech, studiowała nauki polityczne w Bard College w Nowym Jorku. Przez 20 lat pracowała jako dziennikarka dla Augsburger Allgemanine Zeitung, oraz jako redaktorka i korespondentka USA w Berliner Zeitung . Obecnie pracuje jako niezależna dziennikarka i autorka. Mieszka w Warszawie z mężem Rolfem Wilhelmem Niklem, ambasadorem Niemiec w Polsce od kwietnia 2014.

Zdjęcia: © Ambasada Niemiec w Warszawie.