Krystyna Boczkowska


Krystyna Boczkowska, prezes zarządu Robert Bosch Sp. z o.o. i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce

Krystyna Boczkowska  od ponad 25 lat współtworzy sukces Bosch w Polsce. Od 1 marca 2006 r. jest Prezesem Zarządu firmy, a także jest reprezentantką Grupy Bosch w Polsce.

Należy do grona najbardziej wpływowych i przedsiębiorczych kobiet w Polsce, wielokrotnie była nagradzana m.in. tytułami Kobieta Roku, Manager Roku czy osoby zasłużonej dla rozwoju rynku motoryzacyjnego w Polsce. W roku 2018 Krystyna Boczkowska, w uznaniu zasług za dotychczasowe działania na rzecz budowania relacji polsko-niemieckich, została odznaczona Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, który jest najwyższym niemieckim odznaczeniem przyznawanym cudzoziemcom.

Aktywnie angażuje się nie tylko w działalność biznesową, ale też wspiera szereg inicjatyw społecznych, związanych z realizacją misji społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Bosch. Niezwykłą aktywność społeczną Krystyny Boczkowskiej i różnorodność podejmowanych przez nią tematów docenił miesięcznik Manager, przyznając jej w 2016 roku tytuł Managera Roku.

Krystyna Boczkowska aktywnie działa w wielu organizacjach zrzeszających pracodawców. Należą do nich Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, w której przez 3 kolejne kadencje, do roku 2016, pełniła funkcję Wiceprezydenta Zarządu. Od 2014 roku zasiada w Zarządzie Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych funkcjonującego w ramach Konfederacji Lewiatan.

Do najważniejszych podejmowanych przez Krystynę Boczkowską tematów społecznych należy poprawa poziomu edukacji technicznej i promowanie nowoczesnego szkolnictwa zawodowego w Polsce, które są podstawą rozwoju nowoczesnej gospodarki. Aktywnie wspiera również ideę różnorodności i rozwoju kobiet w polskim biznesie. Aktywnie działa w Kongresie Kobiet, gdzie jest członkinią Rady Programowej. Jest współautorką książki „Jak zwyciężać i zmieniać świat”, wydanej przez Klub Liderek Biznesu.

Krystyna Boczkowska

  • Dołącz do
    Vital Voices
  • Galeria
  • Kalendarz
  • Media


Vital Voices Poland
ul. Koszykowa 79
02-008 Warszawa
email: info@vitalvoices.pl
mobile: +48 663 550 100


Połącz się

  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
EnglishPoland