Bądź najlepszą wersją siebie – 8. Otwarty Program Mentoringowy!

jm

Bądź najlepszą wersją siebie, podsumowujemy 8. Edycję Otwartego Programu Mentoringowego Vital Voices!

30 mentorek, 19 uczestniczek, 10 dni wypełnionych zajęciami, warsztatami, twórczymi spotkaniami i 6 miesięczny program pracy z celem mentoringowym. Tak można podsumować zakończoną właśnie pierwszą część 8. Edycji Otwartego Programu Mentoringowego „Following Technology and Staying Human” organizowanego przez Vital Voices. 

Otwarty Program Mentoringowy to unikalna inicjatywa skierowana do kobiet, które pragną rozwijać swoje kompetencje biznesowe, przywódcze oraz technologiczne oraz działają społecznie. Ważnym elementem programu jest relacja mentorka-mentee, która ukierunkowana jest na dzielenie się wiedzą i osiąganie założonego przez mentee celu.

W trakcie 10 inspirujących dni uczestniczki programu miały okazję wysłuchać powerspeech’y liderek biznesu, które podzieliły się nie tylko wiedzą, ale też najlepszymi praktykami przywódczymi. A także wzięły udział w sesjach z trenerami, coachami, w szkoleniu medialnym, warsztatach ze stylów myślenia i działania według Fris. Ciekawym elementem programu była także gra strategiczna oraz sesja poświęcona archetypom osobowości.  Ważną częścią był także czas na networking i nawiązywanie bliskich relacji, dzielenie się wiedzą.
Warsztat FRIS z Nadią Kirov i Iwoną Bobrowską-Budny

Najlepszą rekomendacją dla Otwartego Programu Mentoringowego jest głos jego uczestniczek. Jaką korzyść wyniosły z udziału w programie? Dlaczego warto próbować według nich?

„Moje bogactwo po programie to ludzie, mentee – kobiety różnorodne, ciekawe, inspirujące, z zupełnie innym spojrzeniem na siebie i świat. Przejrzałam się w ich oczach i zobaczyłam siebie na nowo, wysłuchałam ich historii i chcę więcej. W programie współpracować będę z dwoma Mentorkami, ich spokój a zarazem siła powoduje, że jestem podekscytowana tym, co przyniesie przyszłość.”
Karolina Dunaj, Launch Manager, ZF Automotive Systems Poland

„Program był dla mnie okazją do głębszego poznania siebie, do wzrostu samoświadomości. Był wspaniałym czasem skupienia na sobie, swoich potrzebach, mocnych stronach i talentach. A wszystko po to, by dążyć do zmiany tego, co można zmienić, by codziennie stawać się odrobinę lepszym człowiekiem, lepszą partnerką i szefową.”
Magdalena Piotrowska, Dyrektorka warszawskiego ośrodka fundacji Uniwersytet Dzieci

„Każda z nas zdecydowała się wziąć udział w Otwartym Programie Mentoringowym Vital Voices z innych powodów, a jednak można znaleźć w nich wspólny mianownik. Poszukujemy wzmocnienia, poczucia wsparcia i wspólnoty, inspiracji i motywacji. To właśnie znalazłyśmy podczas Programu. Nauczyłam się wiary w siebie i porównywania się tylko do siebie, a nie do innych, aby móc się rozwijać i stawać lepszą wersją siebie.”
 Kaja Jakubowska, Associate Analyst, Business Development, Mastercard Europe S.A.

Ela Raczkowska – Vital Voices i John Scherer – Scherer Leadership Center

“Podczas pierwszych zajęć Otwartego Programu Mentoringowego nie przypuszczałam, że rozpocznę fascynującą podróż w poszukiwaniu nowych celów. Podróż, którą będę chciała kontynuować każdego dnia. Zajęcia i spotkania z inspirującymi liderkami udowodniły mi, że mam w sobie siłę i sprawczość, że mogę podejmować się nowych wyzwań i działać zgodnie ze swoimi przekonaniami.  OPM pozwolił mi nabrać dystansu do codziennych spraw i przekierował moją uwagę na zmianę, jakiej mogę dokonać.”
Barbara Man, Head of PR & Communication, Bonjour Agencja Interaktywna

„ Tego, czego przede wszystkim nauczyłam się w tym czasie, to, że piękno kryje się w różnorodności i otwartości oraz że prawdziwa siła może być wyrażana w sposób różnoraki, ale zawsze polega na byciu wierną sobie. Zawsze zazdrościłam mężczyznom ich męskiej solidarności, a tutaj miałam możliwość doświadczenia tej kobiecej – wyrażonej w pełnej krasie. I już Wam nie zazdroszczę, drodzy mężczyźni .”
Agata Małecka, Tax Manager, KPMG

„Tydzień po intensywnej części pierwszej Otwartego Programu Mentoringowego Vital Voices 2020 mocno pozostaje w mojej głowie część motta przewodniego programu „Staying human”.  Każdego dnia pamiętajmy, że jesteśmy ludźmi zdolnymi czynić wielkie rzeczy, odkrywać, kreować, pozostając jednocześnie tylko ludźmi czasem wesołymi, czasem zatroskanymi, marzącymi żeby pójść z kimś bliskim na spacer i pomilczeć razem. „Staying human” ma tak wiele znaczeń życie w zgodzie z sobą, dawanie, pomaganie, troszczenie się, odkrywanie czyjegoś piękna.”.
Katarzyna Berbeć, Strategy & Development Director, Business Developer, ICsec S.A

                     

Uczestniczki Programu w trakcie warsztatów i dyskusji

“Odwaga, konieczność przekraczania własnych granic, bycie otwartym na permanentną zmianę, na rozwijaniu tych umiejętności opierał się program. „Bądź egoistą dla swojego dobra”. Chcesz być wsparciem dla innych – zadbaj najpierw o SIEBIE.
Agnieszka Gramatyka, Dyrektor Departamentu Rozwoju Systemów do Obsługi Klienta Detalicznego, Bank BNP Paribas

„Otwarty Program Mentoringowy to unikalna formuła, będąca kombinacją szkoleń, warsztatów, spotkań z inspirującymi kobietami, ale też pracy własnej, pozwalającej na lepsze poznanie siebie. To must-have dla kobiet, które chcą się rozwijać, wzmacniać i przede wszystkim oddziaływać na otaczający świat. Dla mnie osobiście Program stanowi wspaniałą platformę do wymiany idei, doświadczeń i wsparcia w różnorodnym środowisku, jakie tworzą uczestniczki Programu i Mentorki związane z Vital Voices. Ogromne podziękowania dla Eli Raczkowskiej za budowanie tej społeczności!”
Małgorzata Jacygrad

„Otwarty program mentoringowy Vital Voices okazał się dla mnie strzałem w dziesiątkę.  Program jest niezwykle różnorodny i ciekawy. Jeszcze się nie skończył, a już wprowadzam wyniesioną wiedzę i doświadczenie w codziennym życiu- zarówno zawodowym, jak i prywatnym, i zaczynam widzieć jego efekty. Spotkania z liderkami- to po prostu trzeba przeżyć. Niesamowita inspiracja, historie życiowych zwrotów akcji, niekiedy potknięć i turbulencji, ale także dróg na szczyt i spektakularnych sukcesów.
Natalia Rytel, Senior Client Success Manager, ITMAGINATION


Jowita Michalska – Digital University

„Udział w Otwartym Programie Mentoringowym Vital Voices to dla mnie niesamowity start w nową jakość życia. Fantastyczny dobór uczestniczek. Liczę, że nawiązane znajomości przetrwają nie tylko „vitalvoicowy hype”, ale pozostaną na zawsze. Mentoring, z którym mam do czynienia po raz pierwszy, genialnie dopasowany. Jednym słowem- po powrocie z pierwszej części programu przez tydzień popchnęłam więcej rzeczy niż przez ostatnie dwa miesiące. Dziękuję Eli, ale przede wszystkim dziękuję sobie, że się odważyłam zgłosić. Bo to zdecydowanie jedna z lepszych decyzji w moim życiu.”
Katarzyna Stańczak, architekt

„Otwarty Program Mentoringowy Vital Voices otworzył mi oczy na fakt jak wielka siła tkwi w kobietach – i w jednostkach, i w zbiorowości. Razem naprawdę możemy zmieniać świat na lepsze, a jedyne, co nas powstrzymuje, to my same i nasz brak wiary w swoje wszechstronne kompetencje. Program daje ogromną motywację, żeby to w sobie zmieniać i po prostu zacząć robić wszystkie wielkie rzeczy, o których kiedykolwiek zamarzyłyśmy.”
Małgorzata Kuczmowska, Personnel and Community Manager, The Orchestra of the Americas oraz The Global Leaders Program, OA Group

„Program to czas, w którym udałam się we wspaniałą oraz świadomą podróż i to w tak różnorodnym i inspirującym towarzystwie niezwykłych kobiet. Wiele wspaniałych kobiet- liderek, które spotkały się z nami podczas programu powtarzało: „największą wartością jest to, że macie siebie“. Po pierwszej części programu podpisuje się pod tymi słowami z pełnym przekonaniem. W tym gronie czuję się bezpieczna i mocniejsza. Mądrość i wielość doświadczeń, którymi dzieliły się uczestniczki jest dla mnie wspaniałą motywacją wzmacniającą przekonanie, że nie ma rzeczy niemożliwych i niedostępnych. Dziękuję Wam za ten absolutnie niezwykły  czas. Bardzo się cieszę, że to dopiero początek naszej wspólnej drogi!
Joanna Talewicz Kwiatkowska, Wykładowczyni, Uniwersytet Warszawski

Uczestniczki Programu z Karoliną Marzantowicz

Autorka relacji: Marta Stefańska